BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Yozgat Enerji Kimlik Belgesi

Isı yalıtım sistemleri adına 2011 yılı yapılandırma sonrası, o yıl itibariyle çıkarılan kanun kapsamında artık yaşama alanı olarak geçen tüm binalar için enerji tasarrufu sağlanması konusunda mantolama sistemleri artık bir mecburiyet halini almış durumdadır. Bununla beraber Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde yetki almış olan firmalardan da enerji kimlik belgesi almak aynı mecburiyet içerisinde yer alır. Kısacası binalar için tasarlanan ısı yalıtım sistemlerini denetleyen belgeye enerji Kimlik belgesi nedir.

Yozgat Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Önemi Nedir?

Fabrikalar, Sanayi alanları, alışveriş yerleri ya da birçok değişik iş noktaları ile birlikte binalar ve müstakil evler adına ısıya olan ihtiyaç her geçen yıl biraz daha artış göstermektedir. Bu da aylık olarak faturalara oldukça büyük miktarlarda yansımaktadır. Enerji tasarrufu sağlamak ve Isıyı dengeli bir şekilde korumak için mantolama sistemleri 2011 yılında çıkarılan kanunla birlikte yürürlüğe giren enerji kimlik belgeleri mecburiyeti sayesinde artık uygulanmaktadır. Üstelik Yozgat enerji kimlik belgesi İnşaat sektörünün her geçen gün biraz daha artış göstermesi nedeniyle ısı yalıtım sistemleri hem 2011 yılı öncesi yapılmış olan tüm binalar adına hem de bu yıldan sonraki yapılan binalar için bir zorunluluktur.

Aksi takdirde cezai işlem uygulanmakla birlikte yeni binalar adına oturma izni verilmemektedir. İnşaat sektörünün güçlenmesinin yanı sıra iklim değişikliğine bağlı olarak yaşam standardını daha zor bir hale getiren hava şartları nedeniyle yaşam alanlarının iç kısımlarındaki ısı kalitesini korumak büyük bir zorluk haline geldi. Bu da maddi olarak bireysel açıdan herkesi daha zorlu bir durumun İçine sokarken, aynı zamanda ülke ekonomisi olarak da dışa bağımlılığı daha büyük bir oranda artırmaktadır. Enerji tasarrufu konusunda ısı yalıtım sistemleri ile ödenen maddi tutarlar neredeyse yarı yarıya indirirken, yaşam alanlarının iç kısımlarındaki ısı dengesi istenilen seviyede tutulmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesinin Gerekliliği

Bakanlık kapsamında mantolama sistemleri tüm yaşam alanı olarak geçen binalar için artık yasa bünyesinde zorunlu olarak yapılırken, bunları kontrol eden ve yasal olarak binalara uygulandığına dair kontrolünü sağlayan enerji kimlik belgeleri alınması artık bir gerekliliktir. Bu kapsamda Yozgat enerji kimlik belgesi de bu şehir adına hem sürekli olarak artan inşaatlar için hem de yaz ve kış aylarında daha rahat bir yaşam geçirmek adına Enerji firmaları bünyesinde alınır. 10 yıllık bir süre ile geçerliliğini koruyan enerji kimlik belgeleri, bu zaman zarfı içerisinde bina herhangi bir denetlemeye tabi tutulursa, denetlemeye gelen kişilerin bu belgeye göz atması ve incelemesi yeterli olacaktır. Yasal olarak hazırlanan bu belgeler sayesinde de bina yöneticisi ya da sahipleri herhangi bir cezai yaptırıma maruz kalmaktadır. Artan nüfus ve buna paralel olarak yükselen İnşaat sektörü sayesinde Yozgat enerji kimlik belgesi de uygulanacak olan ısı yalıtım sistemleri kapsamında çıkarılmaktadır.

Enerji Kimlik Belgeleri Nasıl Alınır?

Bunun için öncelikle tüm yaşam alanı olarak geçen binalar adına Yozgat enerji kimlik belgesi için enerji tasarrufu sağlamak konusunda ısı yalıtım sistemlerinin binanın yapısına, büyüklüğüne ve bulunduğu alana göre bu kriterler bazında en doğru biçimde uygulanmalıdır. Daha sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde yetki verilmiş olan bir enerji firması bünyesinde anlaşma sağlanarak yapılan incelemeler ile enerji kimlik belgesi alınır. Bu incelemeler arasında binanın tüm altyapı sistemleri ile birlikte mantolama sistemleri de titiz bir biçimde bu alanda uzman kişiler tarafından incelenir ve çıkan rapor doğrultusunda Yozgat enerji kimlik belgesi bina yöneticisi ya da sahibine iki nüsha halinde hazır edilerek gönderilir.

Yozgat Enerji Kimlik Belgesi

Güvenilir Bir Hizmet Çatısı Altında Enerji Kimlik Belgenizi Bizden Alabilirsiniz

Firmamız Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde yasal olarak yetki almış olan enerji firmaları arasında yer almaktadır. Bünyemizde bulunan ve bu alanda uzman mühendislerimiz kapsamında binanıza dilediğiniz zaman gelerek ısı yalıtım sistemleri konusundaki tüm incelemeleri yapıyor ve en doğru rapor doğrultusunda Yozgat enerji kimlik belgesi hazır ediliyoruz. 2011 yılı çıkışlı kanun bünyesinde A’da G harfine kadar derecelendirme yapılan bina sınıflandırması ile yaşam alanlarınızın ne kadarlık bir ısı yalıtım sistemine ihtiyaç duyduğunu en doğru şekilde raporluyor ve enerji kimlik belgenizi buna göre hazır ediyoruz. Güvenilir bir hizmet için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

YOZGAT ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

YOZGAT İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

YOZGAT İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN