BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Yalova Enerji Kimlik Belgesi

İstanbul'a yakınlığı ile her geçen yıl nüfus yoğunluğu bakımından sürekli olarak bir artış gösteren Yalova enerji kimlik belgesi açısından oldukça önemli bir hale gelmiş durumdadır. 2011 yılı kapsamındaki kanun çerçevesinde yürürlüğe giren ısı yalıtım sistemlerinin yaşam alanları için en iyi enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla yapılmasının bir mecburiyet haline getirildiği, mantolama sistemlerinin de doğru bir biçimde yapılıp yapılmadığını düzenli olarak denetleme amacı ile enerji kimlik belgesinin alınma şartı, yaşam standardını daha üst seviye çıkarmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kapsamında yetki dahiline alınan birçok enerji şirketi Yalova enerji kimlik belgesi ile birlikte ülkenin tüm farklı şehirlerindeki yaşam alanı olarak geçen binalar adına bu belgeyi hazır etmektedir. Tabii enerji kimlik belgesini elde edebilmek için öncelikle sanayi alanları, farklı iş yerleri ve müstakil evler ya da apartmanlar adına en doğru ısı yalıtım sistemleri uygulanmalıdır. Daha sonra bakanlık bünyesinde yetki almış bir enerji şirketi ile temasa geçebilir ve binanıza yaptırmış olduğunuz mantolama sistemini yaz kış tüm yıl boyunca en iyi enerji tasarrufunu sağlayıp sağlamadığını denetletebilir ve daha sonra da enerji kimlik belgenizi alabilirsiniz. Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehre yakınlığıyla nüfus konusunda her geçen gün biraz daha artış gösteren Yalova enerji kimlik belgesi konusunda daha büyük bir önem kazanmış durumdadır. Bakanlık bünyesinde belirlenmiş olan A ile G arasındaki sınıflandırma kapsamında, ısı yalıtım sistemleri konusunda en uygun derecelendirme enerji firmaları bünyesindeki bu alanda uzman Mühendisler tarafından rapor edilir ve buna göre enerji kimlik belgesi yaşam alanları için yasal olarak hazır edilir.

Yalova Enerji Kimlik Belgesi

Isı Yalıtım Sistemleri Neden Önemlidir?

Son yıllarda dikkat çekici bir şekilde artış gösteren ve insanları zorlu bir yaşam şartlarına iten iklim değişiklikleri nedeniyle, artık ısınma için daha yüksek miktarlarda yakıt gereksiz yere harcanmaktadır. Ayrıca aylık olarak faturalara yansıyan yüksek miktarlardaki fiyatlar nedeniyle insanlar yaşam standartlarını mecburen daha aşağılara çekmektedir. Bu durum paralel olarak ülke ekonomisine zarar vermekte ve yakıt açısından dışı olan bağımlılığı büyük bir oranda arttırmaktadır. Tüm bu sorunların önüne geçmek ve yaşam kalitesini arttırarak dışı olan bağımlılığı azaltıp, faturalara gelen miktarı en aşağıya indirmek adına ısı yalıtım sistemleri 2011 yılı kanunu çerçevesinde artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu yüzden her yıl yoğun bir kalabalık yaşayan Yalova enerji kimlik belgesi konusunda yaşam alanı olarak sayılan tüm mekanlar için, bu belge mutlaka alınmak zorundadır. Aksi takdirde özellikle 2011 yılı öncesi inşası yapılmış binalar eğer mantolama sistemleri uygulamazsa cezai yaptırımlar getirilmektedir. Aynı cezai yaptırımlar 2011 yılı sonraki binalar için de geçerlidir ve oturma izinleri ısı yalıtım sistemlerinin olmadığı binalar adına verilmemektedir.

Enerji Kimlik Belgesinin Alınması Neden Gereklidir?

Son yıllarda kış aylarında yaşanan aşırı soğuklar ve yaz aylarındaki bunaltıcı sıcaklar nedeniyle yaşam alanı olarak geçen tüm yerlerin iç kısımlarında, ısı dengesi uzun süreli bir şekilde korunmaması, istenilen sıcaklığın ya da serinliğin sağlanamadığından dolayı boş yere daha fazla yakıt harcanmasına neden olmaktadır. Bu da en büyük bir enerji israfına sebebiyet vermektedir. Bunun önüne geçmek ve hem maddi olarak hem de yaşam standardını kaliteli bir seviye getirebilmek için Yalova enerji kimlik belgesi gibi ülkenin diğer tüm şehirleri adına ısı yalıtım sistemlerini denetimi altına alacak olan bu belge bir zorluk haline getirmiş durumdadır. O yüzden herhangi bir cezai yaptırıma yakalanmamak için ısı yalıtım sistemleri binaların konumlarına, büyüklüklerine ya da bulundukları çevresel faktörlere göre enerji tasarrufunu en doğru şekilde koruyacak biçimde yapılmalı ve ardından enerji kimlik belgesi alınmalıdır.

Yalova Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgenizi Tecrübeli Firmamızdan Elde Edebilirsiniz

Eğer ısı yalıtım sistemlerinizi binanız adına uyguladıysanız hemen bizimle irtibata geçerek firmamız bünyesinde bulunan ve bu alanda uzman mühendislerimiz ile en doğru denetimi yaptırarak herhangi bir soruna maruz kalmadan güvenilir bir hizmet çatısı altında Yalova enerji kimlik belgesi çeşidini alabilirsiniz. 10 yıllık bir süresi bulunan bu enerji kimlik belgeleri sayesinde böyle bir zaman zarfı içerisinde yapılacak olan herhangi bir denetim esnasında binanızın enerji tasarrufu konusunda en doğru ısı yalıtım sistemine sahip olduğunu gösterebilirsiniz. Üstelik en uygun fiyatlar için de hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YALOVA ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

YALOVA İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

YALOVA İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN