BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Sağlık Kurumları

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile yürürlüğe giren Enerji Kimlik Belgesi, kamu ya da özel fark etmeksizin sağlık binaları için de geçerlidir. Bu kanun 2007 yılında düzenlenip 2008 yılında resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu kanun itibariyle, istisnai durumlar dışında, inşaat alanı 50 metre kare ve üzerinde olan tüm yapılar için uygulanmakta. 2011 sonrası yapılar için inşaat tamamlandığı anda temin edilmesi gerekirken 2011 öncesi mevcut binalar için 1 Ocak 2020 tarihine kadar zaman verildi.

Sağlık Kurumları

ENERJİ KİMLİK BELGESİ NASIL ALINIR?

Enerji Kimlik Belgesi düzenleme yetkisi 2011 öncesi ve sonrası olarak ayrılmakta. 2011 sonrası binalar için SMM ve/veya odaya kayıtlı olan, EKB Uzmanlığı belgesine sahip mimar ya da müteahhitler tarafından düzenlenmekte.  2011 öncesi binalar için yetki, bünyesinde EKB Uzmanlığı belgesine sahip mimar ve/veya mühendis bulunduran şirketler tarafından düzenlenmektedir. Bakanlıkça yetkilendirilen EVD şirketleri bakanlığın sayfasında yayınlanmıştır.

ENERJİ KİMLİK BELGESİNİN AMACI

Enerji Kimlik Belgesi, yapı için kullanılan enerji miktarını ölçerek verimliliği belirlemektedir. A ile G sınıfı arasında yer alan bu derecelendirmede A en iyi G en kötü verimliliği ifade etmektedir. Bu derecelendirmede önemli olan husus az enerji tüketmesi değildir. Bir yapının iyi sınıflarda derecelendirilmesi için az enerji ile bina metre karesine en iyi verimi sağlaması gerekmektedir.

BİZDEN TEKLİF ALIN