BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Muş Enerji Kimlik Belgesi

Hem artan nüfus yoğunluğu ile birlikte inşaat sektörünün gün geçtikçe daha fazla büyümesi, hem de iklim şartlarının her sene çok daha zorlu bir hale gelmesi nedeniyle, tüm binalar için mantolama sistemleri 2011 yılı kapsamında çıkarılan bir kanun ile artık bir mecburiyet halini almış durumdadır. Binaların ısı yalıtım sistemlerinin uygulanmış olduklarını kanıtlayan belgeye ise enerji kimlik belgesi nedir. Ülkenin her köşesindeki şehrinde olduğu gibi Muş enerji kimlik belgesi de, 2011 yılı kapsamlı bu kanundan önceki ve sonraki tüm binalar adına geçerli olmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesinin Önemi Nedir?

Devlet tarafından tüm yaşam alanı olarak geçen binalar ve müstakil evler adına yasa gereği yapılmasının bir zorunluluk haline getirildiği ısı yalıtım sistemleri, bu sayede tüm daireler için enerji tasarrufu sağlamakta ve aylık olarak gelecek olan faturaların da çok daha büyük miktarlarda düşmesine katkı sağlamaktadır. Hatta neredeyse yarı yarıya ile düşüren mantolama sistemleri sayesinde ve bunun arkasından alınması mecburi olan Muş enerji kimlik belgesi ile sadece bireysel olarak yaşam standardı kalitesinin arttırılması değil, aynı zamanda ülke ekonomisine de katkı yaparak dışa olan bağımlılığı büyük oranda azaltmaktadır. Enerji tasarrufunda en üst seviyeye çıkaran bu ısı yalıtım sistemleri ülke çapındaki binalar adına henüz tam olarak istenilen noktaya gelmiş değildir. Ancak zaman içerisinde tüm yaşam alanları bu sistemlere adapte olacaktır. Çünkü eğer eski ve yeni tüm binalar için ısı yalıtım sistemleri uygulanmaz ise cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

Muş Enerji Kimlik Belgesi

Isı Yalıtım Sistemleri Hangi Kriterlere Göre Uygulanır?

Son yıllarda yaşanan aşırı soğuklar ve aşırı sıcaklar nedeniyle binalar ve müstakil evlerin iç kısımları adına belli bir ısı dengesi yakalamak için uygulanması bir mecburiyet oluşturan olan ısı yalıtım sistemleri, bulundukları konum, bina yapısı, büyüklüğü ve çevresinin açıklığı ile birlikte mantolama sistemleri bu kriterler bazında en doğru enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla yapılır. Bunu kanıtlayan ve devlet tarafından konan, A’da G’ye kadar olan derecelendirme kapsamında ise Muş enerji kimlik belgesi verilmektedir. Tüm şehirlerde olduğu gibi Muşta da inşaat sektörü her geçen gün biraz daha güçlenirken, iklim değişikliği ile birlikte ortaya çıkan soğuk ve sıcak hava şartları nedeniyle ısı yalıtım sistemleri enerji tasarrufundan en iyi şekilde yararlanmak adına binalara uygulanmaktadır. O yüzden Muş enerji kimlik belgesi kapsamında tüm bu kriterler ön plana çıkarılarak enerji firmalarından alınır.

Enerji Kimlik Belgesinin Alınma Yöntemi

2011 yılındaki ısı yalıtım sistemlerinin tüm yaşam alanı olarak geçen alanlar adına bir zorunluluk olarak kanun kapsamında yürürlüğe girdiği dönemden bu yana, Tabii ve Enerji Bakanlığı tarafından yetki almış enerji firmaları, Muş enerji kimlik belgesi ile birlikte ülke çapındaki diğer tüm şehirler adına bu belgeyi hazır etmektedir. Eğer bir sanayi alanı ya da bir bina ve müstakil alan gibi içerisinde insanların ikamet ettiği yerler adına ısı yalıtım sistemleri doğru bir biçimde hazırlanmış ise, o zaman hemen bir enerji firması ile anlaşarak enerji kimlik belgesi alınabilir. Bu sayede yaşanabilecek herhangi bir cezai yaptırımdan da bina sahibi ya da yöneticisi kurtulmuş olur.

Muş Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgenizi Almak İstiyorsanız Doğru Yerdesiniz

Enerji ve Tabii Bakanlığı bünyesinde yetki almış olan firmamız, bu alanda uzman mühendislerimiz ve diğer çalışanlarımız ile birlikte adresinize çok kısa bir süre içerisinde ulaşıyor ve binanız adına gerekli olan tüm ısı yalıtım sistemleri incelemesini detaylı bir biçimde yapıyor. Üstelik sadece mantolama sistemleri değil, aynı zamanda binanın alt yapı tesisatı ile elektrik tesisatını da inceleyerek tam bir rapor çıkartıyor. Binanızın enerji tasarrufu konusunda ne gibi bir sınıflandırmaya sokulması gerektiği incelenerek, bu kriteri sağlayıp sağlamadığı konusunda en gerçek raporu mühendislerimiz firmamıza iletiyor.

Bu rapor kapsamında A ile G arasında binanız ne gibi bir sınıflandırmaya sokulması gerektiği ve diğer tüm detaylar Muş enerji kimlik belgesi içerisine ekleniyor ve adresinize iki nüsha halinde posta ya da kargo yoluyla gönderiliyor. Üstelik tüm bu profesyonel ve kaliteli işlemler firmamız bünyesinde bütçenizi hiç sarsmayacak en uygun fiyatlar kapsamında yapılıyor ve belgeniz güvenilir bir hizmet çatısı altında sizleri ulaştırılıyor. Cezai bir yaptırıma maruz kalmamak için en kısa süre içerisinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MUŞ ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

MUŞ İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

MUŞ İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN