BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Kırşehir Enerji Kimlik Belgesi

Yaşanabilir tüm alanlar için ısı yalıtım sistemleri, yani mantolama çalışmaları 2011 yılı çıkışlı olan yasa kapsamında artık bir mecburiyet halini aldı. Aşırı soğuklar ve aynı şekilde aşırı sıcaklar tüm binalar ve müstakil evler, atölyeler ya da sanayi alanları gibi yaşam olan birçok yer için artık oldukça büyük seviyelerde bir yakıt enerji kullanımına neden olmaktadır. Hem bireysel olarak hem de ülke çapında bu konuda daha refah bir ekonomiye ulaşabilmek adına, 2011 yılında bu kanun çıkarıldı ve enerji tasarrufu sağlamak için ısı yalıtım sistemlerinin mutlaka yapılması zorunluluğu getirildi. Bu sistemleri kontrol edecek olan belgeye ise Kırşehir enerji kimlik belgesi ya da ülkenin hangi şehrinde denetleme yapılmış ise o şehrin ismi altında hazırlanan belgeye denir.

Enerji Kimlik Belgesinin Önemi Nedir?

Son yıllarda daha büyük bir ihtiyaca neden olan ısınma türündeki yakıtlar için bireysel olarak aylık gelen faturalar oldukça büyük miktara çıkarken, ülke ekonomisi adına da dışa olan bağımlılığı büyük bir oranda arttırmaktadır. O yüzden bunun önüne set çekebilmek için Kırşehir enerji kimlik belgesi yasa kapsamında zorunluluk haline aldı. Zaten hem Kırşehir adına hem de ülke çapındaki sürekli olarak gelişen inşaat sektörü nedeni ile ısınmaya çok daha büyük bir ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da ekonomik olarak ithalatın çok da büyük bir oranda artmasına sebep vermektedir. Fakat yapılan ısı yalıtım sistemleri bünyesinde enerji tasarrufu ile aylık olarak gelen faturalar neredeyse yarı yarıya düşmektedir. Aynı durum Kırşehir enerji kimlik belgesi için de geçerlidir ve bu şehirde sürekli olarak artış sağlayan göçler ile birlikte inşaat sektörü de devamlı olarak büyüdüğü için mantolama sistemleri büyük bir önem kazanmış durumdadır.

Kırşehir Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Artık Bir Mecburiyet

2011 yılında yürürlüğe giren yasa kapsamında artık bu yıldan önceki ve sonraki tüm binalar için ısı yalıtım sistemleri mutlaka yapılmalı ve buna paralel olarak Kırşehir enerji kimlik belgesi de aynı şekilde çıkarılmalıdır. Eğer bu yapılmaz ise ya da geç kalınırsa o zaman cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. 10 yıl kadar bir süre ile geçerliliğini koruyacak olan bu enerji kimlik belgeleri, binaların ne gibi bir enerji tasarrufuna ihtiyaç olduğunu belirlemek için birçok farklı enerji firmaları bünyesinde yapılmaktadır. Özellikle son dönemlerdeki iklim değişikliğinin etkilerini tüm dünya ile birlikte Türkiye de açık bir şekilde hissetmekte ve her yıl enerji ithalatı katlanarak artmaktadır. Ancak tüm ülke şehirleri ile birlikte Kırşehir enerji kimlik belgesi, bir mecburiyet halini aldığı için ışı olan enerji bağımlılığı yavaş yavaş azalmaktadır. Bütün binalar bu sisteme uyup mantolama ile kaplandıkları zaman ekonomik kar çok daha açık bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Enerji Kimlik Belgesi Nereden Alınır?

Bunun için enerji ve tabii Bakanlığı birçok enerji firmasını bu konuda yetkilendirilmiştir. Bina sahibinin ya da yöneticisinin tek yapması gereken enerji firmaları ile iletişime geçerek, önceden yaptırdıkları mantolama sistemleri için Kırşehir enerji kimlik belgesi talep etmesidir. Firmalardan gelen uzmanlar mantolama sistemlerini detaylı bir şekilde inceleyerek A ile G harfi arasında bir derecelendirmeye sokarak en doğru rapor bünyesinde enerji kimlik belgesini hazır etmektedir. İki nüsha halinde hazırlanan bu belgelerden biri bina yöneticisinde veya sahibinde kalırken, diğeri ise bina kapısının dış kısmına asılmaktadır. Bu sayede 10 yıllık bir süreç içerisinde belli zamanlarda yapılabilecek olan bir denetim karşısında bu belge yeterli gelecektir.

Kırşehir Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgenizi Almadıysanız Bizimle İletişime Geçmeniz Yeterli

Şimdiye kadar birçok projeyi profesyonel bir çatısı altında tamamlamış olan firmamız kapsamında enerji kimlik belgesi için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman mühendislerimiz adresinize istediğiniz zaman gelerek, binanız adına yapılan ısı yalıtım sistemlerini detaylı bir şekilde incelemeden geçirir ve en doğru raporu çıkartarak, bu rapor doğrultusunda enerji kimlik belgesini şirketimize bildirir. Uzman çalışanlarımız binanızın büyüklüğü, konumu ve diğer bir takım çevresel faktörleri göz önüne alarak en uygun enerji tasarrufunun sağlanması için doğru bir rapor sunar ve bu rapor doğrultusunda belgenizi çok kısa bir süre içerisinde hazırlarız. Enerji kimlik belgeniz sizlere daha sonra kargo ya da posta yoluyla birkaç gün içerisinde ulaştırılır.

KIRŞEHİR ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

KIRŞEHİR İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

KIRŞEHİR İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN