BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Kastamonu Enerji Kimlik Belgesi

Hava şartlarının değişimi ve zaman içerisinde daha da kötüye gitmesi, sert koşullar altında bırakması nedeniyle devlet tarafından yaşam alanı olarak sayılan tüm binalar ve müstakil evler adına mantolama sistemleri bir mecburiyet halini almıştır. Bu sistemleri derecelendiren ve denetleyen belgeye ise enerji kimlik belgesi denir. İnşaat sektörünün de gün geçtikçe daha büyük bir hale gelmesi nedeniyle Kastamonu enerji kimlik belgesi, bu bölgede yapılmış ve yapılan tüm binaları adına artık kanunen alınmak zorundadır.

Enerji Kimlik Belgesi Neden Bir Mecburiyet Haline Geldi?

Kış aylarının daha sert geçmesi ve yaz aylarındaki aşırı sıcaklar nedeniyle yaşam kalitesi Gün geçtikçe daha aşağıya inmekte ve ısınma ya da serinleme problemleri yaşam standardını daha kötü bir hale getirmektedir. O yüzden 2011 yılında çıkarılan kanunla birlikte yaşam alanı olarak kriter altına alınan tüm bina ve müstakil evlerin ısı yalıtım sistemleri kapsamında, enerji tasarrufundan en iyi şekilde yararlanabilmesi için mantolama sistemleri zorunluluk haline getirildi.

Daireler içerisindeki ısı dengesini daha kaliteli bir hale getiren bu sistemler, aynı zamanda aylık olarak faturalara yansıyan yüksek miktarları daha aşağılara çekerek bütçeyi de korumaya yönelik bir fırsat sunmaktadır. Bireysel olarak dairelerin ısı yalıtım kalitesi ile enerji tasarrufundan en iyi şekilde yararlanmasının yanı sıra, ülke ekonomisine de büyük bir katkı yapmaktadır. Dışa olan enerji bağımlılığını Kastamonu enerji kimlik belgesi bünyesinde oldukça aşağılara çeken ısı yalıtım sistemleri sayesinde, hem kişisel hem de kurumsal olarak maddi refah ve ısınma kalitesini daha yüksek seviyelere çıkarmaktadır.

Kastamonu Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi hangi Aşamalardan Geçilerek verilir?

Enerji ve Tabii Bakanlığı bünyesinde yetkilendirilen enerji firmaları, tüm binaların mantolama sistemlerini, ısı yalıtım kalitesine göre en uygun enerji tasarrufu sağlayıp sağlamadığı konusunda denetleyerek Kastamonu enerji kimlik belgesi adına farklı derecelendirmeler altında hazırlanarak bina yöneticilerine vermektedir. Bu enerji kimlik belgesi hazırlanırken farklı kriterler ele alınır. Örneğin binanın konumu, yapısı, büyüklüğü ve çevreden ne kadar soğukluk ya da sıcaklık aldığına göre bir denetim yapılarak rapor çıkarılır.

Binanın alt yapı ve elektrik tesisatı ile birlikte mantolama sistemleri detaylı bir şekilde incelenerek devlet tarafından kriter altına alınmış, A'dan G sınıfına kadar yapılan bir derecelendirme ile binaların en iyi enerji tasarrufunu sağlaması amaçlanır. Eğer bu ısı yalıtım sistemleri tüm binalar adına yapılmaz ve Kastamonu enerji kimlik belgesi alınmazsa o zaman devlet tarafından belli bir cezai yaptırım uygulanmaktadır. Bu cezaya yakalanmamak için ise en kısa sürede enerji tasarrufunu en iyi şekilde sağlayacak ısı yalıtım sistemlerini binanıza uygulayarak enerji kimlik belgenizi almalısınız.

Enerji Kimlik Belgesi Tüm Yaşam Alanı Binalar İçin Geçerlidir

İster apartman ister müstakil evler, 2011 yılında çıkarılan ısı yalıtım sistemlerinin tüm binalara uygulama mecburiyeti kanunu, yaşam alanı olarak geçen bütün alanlar adına yapılmaktadır. Bakanlık bünyesinde yetki dahiline girmiş olan Enerji Şirketleri ise bu mantolama sistemlerini, binalarda ne tür bir enerji tasarrufu sağladığını dair Kastamonu enerji kimlik belgesi adına profesyonel bir denetim yaparak binaları derecelendirmektedir. 10 yıllık bir süresi olan bu belgelerin üzerine bu konudaki tüm bilgiler yazılmaktadır. Bu sayede bu zaman süreci içerisinde herhangi bir denetim tekrar yapılırsa, belgeye bakmak yeterli olacaktır. Her geçen gün artan inşaat sektörü ve hava koşullarının zorlaşması ile birlikte ısı yalıtım sistemleri, 2011 yılı kapsamlı kanun bünyesinde, bundan önceki tüm binalar için ve yeni yapılan evler adına artık bir mecburiyet halini almış durumdadır.

Kastamonu Enerji Kimlik Belgesi

Bizimle Enerji Kimlik Belgenizi Güvenilir Bir Şekilde Alabilirsiniz

Enerji ve tabi Bakanlığı bünyesinde aldığımız yetki dahilinde firmamız bünyesindeki bu alanda uzman mühendislerimiz ile tüm binalar ve müstakil evleriniz adına, Kastamonu enerji kimlik belgesi kapsamında, ısı yalıtım sistemlerinin en iyi enerji tasarrufunu sağladığına dair detaylı bir inceleme yaparak sizlere kısa bir süre içerisinde belgenizi ulaştırıyoruz. Bu güne kadar incelediğimiz tüm binalar için en doğru derecelendirme yaparak sizlere ısı yalıtım konusunda güven vermekteyiz. Üstelik çok uygun fiyatlar bünyesinde enerji kimlik belgenizi bizden temin edebilir ve belge hazırlandıktan bir ya da iki gün içerisinde kargo yolu ile güvenilir bir şekilde alabilirsiniz.

KASTAMONU ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

KASTAMONU İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

KASTAMONU İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN