BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Elazığ Enerji Kimlik Belgesi

Bina enerji sınıflandırma belgesi anlamına gelen enerji kimlik belgesi Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ile düzenlenmekte ve binalar için zorunlu tutulmaktadır. Özellikle yeni yapılar için enerji kimlik belgesi alınması zorunlu tutulmaktadır. Elazığ enerji kimlik belgesi alınması konusunda da her bölgede olduğu gibi Elazığ ilinde de yapılan faaliyetler bulunmaktadır. Yapı Kullanım İzni alınabilmesi adına enerji kimlik belgesinin alınması gerekmektedir. Enerji performans sınıflandırmalarının beyaz eşyalarda yapılıyor olduğu gibi binalarda da aynı şekilde yapılması sayesinde ortaya avantajlı durumlar çıkmaktadır.

A harfinden G harfine kadar yapılan sınıflandırma ile binaların enerji verimliliği konusunda bilgi sahibi olmak mümkündür. A sınıfında yer alan binalar en verimli binalar kapsamında bulunmaktadır. G sınıfı ise en düşük verimliliği göstermektedir. En az C sınıfında olacak şekilde binaların tasarlanması ve yapılması gerekmektedir. Yeni yapılan veya yapılacak olan binaların C sınıfından daha düşük seviyede olması durumunda iskan ruhsatı alması da mümkün olmamaktadır. İşte bu sınıflandırmanın ismi de enerji kimlik belgesi olarak adlandırılmaktadır. Elazığ enerji kimlik belgesi için başvuruda bulunmak isteyenlerinde Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş firmaları tercih etmesi gerekmektedir.

Elazığ Enerji Kimlik Belgesi

ENERJİ KİMLİK BELGESİ NEDEN GEREKLİDİR?

Binaların enerji verimliliğinin ölçülmesi için enerji kimlik belgesi çok önemlidir. Tasarruf noktalarının tespit edilmesi sayesinde binalarda yaşayan bireylerin daha ekonomik koşullarda kalması sağlanmaktadır. Binaların iskan ruhsatına kavuşabilmesi ve satılabilmesi adına enerji kimlik belgesinin mutlaka bulunması gerekmektedir. Elazığ enerji kimlik belgesi alınarak binaların enerji sınıflamasında hangi harfe denk geldiği kolayca tespit edilebilmektedir. Binalarınızın enerji kimlik belgesi zorunluluğu kapsamında olup olmadığı konusunda detaylı bilgiye bizi arayarak ulaşabilirsiniz. Teşviklerden yararlanmanız doğrultusunda da başvurularınızda tasarruf etme imkanı bulabilirsiniz.

5627 sayılı yasa gereğince özel durumlar hariç olmak üzere tüm binaların enerji kimlik belgesine sahip olması gerekmektedir. Bu sayede bina sahipleri evlerini satabilmektedir. Satın alacak olan müşterilerin de evler hakkında enerji kimlik belgesi var mı sorgulamasını yapması çok önemlidir. Enerjinin verimli ve doğru kullanılması açısından Elazığ enerji kimlik belgesi çok gerekli olmaktadır. Bu belge sayesinde binaların asgari düzeyde enerji kullanımı yapması da sağlanmaktadır. Eski binalarında enerji sınıflamasına uygun olup olmadığının denetlenmesi de çevremizin korunmasına adına son derece önemlidir.

ENERJİ KİMLİK BELGESİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Binaların enerji sınıfının gösterilmesine olanak tanıyan enerji kimlik belgesi gerekli tasarruf planlarının yapılması konusunda oldukça faydalı olmaktadır. Proje aşamasından iskan aşamasına kadar Elazığ enerji kimlik belgesi alınması mümkündür. Dünyada yer alan tüm enerji kaynaklarının daha tasarruflu kullanılması ve tüketilmemesi adına enerji kimlik belgesinin alınması gerekmektedir. Enerji tüketiminin daha az olduğu tespit edilen binalarda da vergi indirimi uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede gayrimenkul sahipleri vergi indirimi uygulamasından yararlanabilmektedir.

Mülk sahiplerinin yüzünü güldüren bu uygulama sayesinde de enerji verimliliği maksimum seviyede yaşanmaktadır. Hazırlandığı tarihten itibaren enerji kimlik belgelerinin geçerlilik süresi 10 yıl olmaktadır. Isıtma, soğutma ve yalıtım özelliklerinin olduğu bir belgenin olması ve binanın giriş kısmına herkesin görebileceği bir yere asılması gerekmektedir. Bina Enerji Performansı yönetmeliği doğrultusunda yapılan başvurular enerji kimlik belgesi alınması için yeterli olmaktadır.

Elazığ Enerji Kimlik Belgesi

ENERJİ KİMLİK BELGESİ BAŞVURULARINDA BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ

Uzman kadromuz ile Elazığ enerji kimlik belgesi için başvurularınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Online başvuruda bulunabileceğiniz gibi firmamıza da gelerek başvurularınızı yapabilirsiniz. Enerji kimlik belgesini almak için girişimde bulunmak isteyenlerin Bayındırlık ve İskân bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan Enerji Verimliliği Danışmanlık şirketlerini tercih etmesi gerekmektedir. Enerji verimliliği konusunda danışmanlık yapan şirketimiz binaların yapım yılını, yönünü, konumunu ve daha pek çok özelliğini denetlemektedir. Binanın tamamı için geçerli olan enerji kimlik belgeleri binaların yalıtımını, mantolama durumunu, dış cephe yalıtımını, aydınlatma sistemlerini göstermektedir. Binada yapılması gerekli olan değişiklerin enerji kimlik belgesi alınmadan önce yapılması gerekmektedir.

50 metrekarenin üzerinde olan binaların Enerji Performansı Yönetmeliği kapsamında kimlik belgesi alımında bulunması gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin yapılması konusunda da güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Bunun için de en doğru adreste olduğunuzu bilmelisiniz. Binaların enerji performanslarının hesaplanması konusunda alanında uzman olan ekibimiz özenli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Binalarınızın rayiç bedelinin daha çok artması için enerji kimlik belgesi başvurularınızı bizimle birlikte yapabilirsiniz.

ELAZIĞ ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

ELAZIĞ İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

ELAZIĞ İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN