BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

EKB Fiyat Hesaplama

Kanun gereği alınması zorunlu olan Enerji Kimlik Belgesi, belli ücret karşılığında şirketler tarafından temin edilebilmektedir. Bu ücretler piyasa koşullarına göre şekillenirken binanın özellikleri doğrultusunda belirlenmektedir. Ücretleri etkileyen bina özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Bina türü,

  • Yapım yılı,
  • Toplam inşaat alanı fiyatı etkileyen faktörlerdir.

Temel olarak alınan faktör inşaatın toplam alanı olurken bu ücret metre kareye göre sabit değildir. Metre kare arttıkça birim başına düşen fiyat düşerken ücretler metre kare aralığına göre belirlenmektedir. Yani alan arttıkça fiyat yükselir ama birim başına düşen ücret azalır.

EKB Fiyat Hesaplama

Bu ücret inşaat alanında yer alan blok sayısına göre değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi çıkarılacak  belge sayısından kaynaklanmaktadır. Çünkü çıkarılacak her belge yapılacak hesaplama sayısını belirlemektedir.

Diğer önemli husus olan yapım yılı, yeni ya da mevcut bina olduğunu belirler. Yeni binalarda belge ve veri temini sıkıntısı yaşanmadığı için zahmeti azdır. Dalayışıyla ücreti de mevcut binaya göre daha düşük olmaktadır.

Bina türünün ücreti etkilemesinin nedeni ise amacına göre mimari yapısının belirlenmesidir. Kullanılan enerjiyi hesaplamada oda sayısının az olması hesaplamayı kolaylaştırmaktadır. Bir otelde bulunun oda sayısı ile alış-veriş merkezindeki oda sayısı arasında oldukça fark vardır.

Şirketimizde ücretler 500 metre kareye kadar sabitken üzerine çıkması durumunda değişiklik göstermektedir. Ücreti öğrenmek için sayfamız üzerinden başvuru yapabilir ya da iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

BİZDEN TEKLİF ALIN