BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Edirne Enerji Kimlik Belgesi

Her yıl inşaatı daha çok artan birbirinden farklı bina çeşitleri adına mantolama sistemleri artık bir mecburiyet halini almış durumdadır. 2011 yılında kabul edilen ve tüm binalar adına ısı yalıtım sistemlerinin, enerji tasarrufu konusunda gerekli olan verimi sağlaması konusundaki kurallar bütününü kapsayan kanun ile alınan belgeye, enerji kimlik belgesi adı verilir. Kanun çerçevesinde yaşam alanı olarak geçen tüm binalar artık bulunduğu konum, çevreden aldığı Rüzgar ya da büyüklüğü gibi etkenler karşısında, en doğru ısı enerji tasarrufu sağlayan mantolama sistemlerini binalara uygulamak zorundadırlar. Bu da yanında Edirne enerji kimlik belgesi ile birlikte birçok büyük olumlu gelişmeyi sunmaktadır.

Edirne Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesinin Önemi

Bütün bir yıl süresince kış aylarını ısınma konusunda kaliteli bir yaşam standardı kapsamında geçirme olanağı veren Edirne enerji kimlik belgesi hem dengeli bir ısınmayı yanında sunarken, aynı zamanda maddi olarak da her ay gelecek olan yüksek fatura miktarlarından büyük bir oranda korumaktadır. Bu durum yaz ayları için de aşırı sıcaklar adına geçerli bir durumdur. İklim değişikliği ile özellikle soğuk kış ayları artık çok daha sert geçmektedir ve bunun önüne set çekmenin en doğru yollarından biri, hiç şüphesiz mantolama sistemleridir. Ancak tüm binalara montajı yapılan bu sistemlerin denetlemesinin yapılması gerekmektedir. Çünkü en doğru verimi sunan bir ısı yalıtım sistemi bünyesinde enerji tasarrufu sağlanması adına bu konuda uzman bir denetleme büyük bir önem arz eder. Enerji Bakanlığı bünyesinde yetkilendirilmiş olan firmalar, ülke çapındaki tüm şehirlerin binaları adına, yapılan mantolama sistemlerini, bünyesinde bulunan uzman Mühendisler eşliğinde detaylı bir şekilde incelemekte ve buna göre Edirne enerji kimlik belgesi herhangi bir bina için yeterli olup olmadığı ortaya çıkarılmaktadır.

Binalar İçin Enerji Kimlik Belgesi Neden Alınır

2011 yılı ile birlikte kanun kapsamında yürürlüğe giren, tüm yaşam alanı olarak geçen binalar ve müstakil evler adına uygulanması bir mecburiyet halini almış mantolama sistemleri ile bunları denetleyecek Edirne enerji kimlik belgesi eğer yaptırılmaz ise cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu hem 2011 yılında çıkan kanundan önceki binalar adına hem de 2011 yılından sonra inşaatı yapılan yeni binalar için geçerli bir durumdur. Eski binalar cezai yaptırıma maruz kalırken, yeni binalar ise oturma izni alamamaktadır. O yüzden Edirne enerji kimlik belgesi ile birlikte ülkenin dört bir köşesindeki şehirlerde bulunan binalar adına mantolama sistemlerinin uygulanması ve bu sistemlerin denetlenmesini sağlayan enerji kimlik belgeleri mutlaka yaptırılmalıdır.

Edirne Enerji Kimlik Belgesi

Enerji kimlik belgesi nasıl alınır

İklim şartlarının insanları her yıl çok daha zor şartlar altında bırakması sebebiyle, yaşam kalitesi çok soğuk aylarda ve aşırı sıcak zamanlarda büyük oranda düşmektedir. O yüzden 2011 yılında devletin yürürlüğe soktuğu Enerji kimlik belgesi zorunluluğu ile birlikte Enerji ve Tabii Bakanlığı bünyesinde yasal olarak yetkilendirilmiş enerji şirketleri, bütün binalar için özel olarak yapılan Mantolama sistemlerini denetlemektedir. Ve buna göre en doğru rapor kapsamında Edirne enerji kimlik belgesi ya da ülkenin dört bir köşesindeki bütün binalar adına hazırlanmaktadır. Farklı aşamalar altında hazırlanan Bu enerji kimlik belgeleri, A sınıfı ile başlayıp G sınıfına kadar derecelendirilmiş bir sistem altında binanın konumu itibariyle aldığı soğukluk ya da aşırı sıcaklık, büyüklüğü ve bu gibi farklı kriterler bünyesinde belli bir sınıfa konarak ısı yalıtımı adına en iyi enerji tasarrufunun sağlanması amaçlanır. Bunun için de tüm binalar ile müstakil evler kapsamında Elektrik sistemleri, tüm alt yapı ile birlikte uygulanan mantolama detaylı bir biçimde incelenir ve en doğru ısı enerji tasarrufunun sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilir.

Profesyonel Bir Hizmet Altında Enerji Kimlik Belgenizi Alabilirsiniz

Binanız adına en doğru sınıflandırmayı çıkarmak için firmamız bünyesinde bulunan tecrübeli ve uzman mühendislerimiz ile adresinize gelerek mantolama sistemlerini ve diğer tüm sistemleri detaylı bir biçimde inceliyoruz. Ardından çıkan rapor doğrultusunda 10 yıl süreyle geçerli olacak enerji kimlik belgenizi sizlere hazır ediyor ve iki nüsha halinde kısa bir süre içerisinde kargo ile adresinize postalıyoruz. Isı yalıtımı kapsamında en iyi verimi sağlayarak bütçenizi en doğru şekilde korumak amacıyla binanız için raporladığımız derecelendirme sayesinde, enerji kimlik belgenizi güven içerisinde bizden sağlayabilirsiniz.

EDİRNE ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

EDİRNE İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

EDİRNE İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN