BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Diyarbakır Enerji Kimlik Belgesi

İnsan hayatı için vazgeçilmez hale gelen enerji, nüfus arttıkça, önemi daha da artmaktadır. Dünya genelinde enerji ihtiyacının arttığı şu günlerde, Diyarbakır enerji kimlik belgesi işlemleri de önemi artmaya başlamıştır. Beyaz eşyalardaki enerji kategorileri, enerji kimlik belgesi çalışmaları ile binalara uygulanmaya başlamıştır. Elektrik, su, doğal gaz, havalandırma, sera gazı salımı ve yalıtım gibi birçok kategoride, binanızın ne durumda olduğunu, ne kadar tasarruf yaptığını, sınıflandırma usulü ile gösteren, enerji verimliliğini esas alan belgelere, enerji kimlik belgesi denilmektedir.

Konutlardaki EKB Çalışmasının Önemi ve Gerekliliği

Enerji konusu oldukça önemli bir konudur. İnsanların tasarruf yapması zordur. Bütün insanlar tasarruflu enerji harcamaz. Ancak, kullanılan araçlar tasarruflu olursa, tasarrufta etkili bir adım atılmış olur. Diyarbakır enerji kimlik belgesi çalışmalarıyla, konutların değeri artmaktadır. Faturanızın düşmesine yardımcı olacak olan enerji kimlik belgesi, ekonominize katkı sağlayacaktır. Kanunen zorunlu olan enerji kimlik belgesi çalışmaları, gelecek nesillerde oluşabilecek enerji krizlerini önleyecektir. Gayrimenkul kategorisinde, alım ve satım işlemlerinde, Diyarbakır enerji kimlik belgesi çalışmasına sahip olan binaların değeri daha fazla olacaktır.

Emlak piyasası kategorisinde Ekb, sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Dünya ekonomisinin en büyük sorunlarından biri olan enerji sorunu, ülkemizdeki köklü çözüm yöntemleri ile ciddi bir şekilde çözüme kavuşmaya başlamıştır. Köklü çözüm yöntemlerinden biri olan ve enerjiyi en çok harcayan konutların tasarruflu enerji harcamasını sağlayan Diyarbakır enerji kimlik belgesi çalışmaları, büyük oranda kar sağlamaktadır. Enerji krizi ile mücadelede her geçen gün ciddi başarı sağlanmaktadır. Bu ciddi başarılardan biri de enerji kimlik belgesi çalışmalarıdır.

Diyarbakır Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kategorisindeki Bu Belge, Etkili Avantajlara Sahip

Enerji denilince ilk akla gelen elektrik olmamalıdır. Su, doğal gaz, havalandırma, ısınma, soğuma, yalıtım ve sera gazı konusundaki etkili özellikler, Diyarbakır enerji kimlik belgesi çalışmalarında, oldukça önemli hale gelmektedir. Belgede, aydınlanma ile ilgili bölüm, havalandırma ile ilgili bölüm, kullanıma kategorisindeki su ile ilgili bölüm, sera gazı ile ilgili bölüm, belgenin sınıfı, konutun resim bölümü, konutu tanıtan bilgiler ve onay kısımları vardır. YEGM (Yenilebilir Enerji Genel Müdürlüğü) bu konuda, SMM özelliğine sahip olan mimarlara ve mühendislere, Diyarbakır enerji kimlik belgesi çalışmalarını yürütmesi için yetki vermiştir. 1-1-2011 tarihi itibariyle yapılan bütün yeni binalar, a sınıfı, b sınıfı veya c sınıfı enerji kimlik belgesi alması gerekmektedir. 5627 sayılı kanunla birlikte yasalaşan enerji kimlik belgesi çalışmaları, 1 Ocak 2020 tarihine kadar çıkarılması gerekmektedir. 1-1-2011 tarihinden önce yapılan binalar için sınıflandırma, G sınıfına kadar gerçekleşmektedir.

50 metre kareden daha büyük olan bütün konutlar için, EKB alımı, zorunlu hale gelmiştir. Ahırlar, tarım konutları, seralar, fabrikalar ve belediyeye bağlı olmayan şehir dışındaki yerler, enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu yoktur. Bu belgenin alım işlemlerinde, yetkili olan mimarların veya mühendislerin, bina incelemesi önemli bir husustur. Enerjinin tasarruflu olması için en iyi çalışmalardan biri olan enerji kimlik belgesi çalışmaları, en etkili çalışmalardan biridir. Beyaz eşyalar için uygulanan A+ veya B enerji sınıflandırması, EKB çalışmalarıyla, konutlara uygulanmaya başlamıştır. İnsanlardaki nüfus cüzdanlarına benzeyen enerji kimlik belgesi, her yönüyle oldukça karlı bir işlemdir. On yılda bir yenilenen enerji kimlik belgesi, uzun vadede başarılı sonuçlar vermektedir. Konutlarda, 2005 yılından bu yana gerçekleştirilen ciddi reformlar, konutların yapısal kalitesini en üst seviyeye çıkarmıştır. Bu yapısal özelliklerin yanı sıra, binaların enerji harcama potansiyeli bakımından tasarruflu olarak inşa edilmesi de oldukça önemlidir. Bu önemli işlem için enerji kimlik belgesi çalışmaları yapılmaktadır.

Diyarbakır Enerji Kimlik Belgesi

Bu Belgeyi Nasıl Çıkartabiliriz?

Bu belgenin çıkarılması işlemlerinde, Enerji Bakanlığının onayı ile Yenilebilir Enerji Müdürlüğü sorumludur. Bu müdürlüğün tayin ettiği mühendisler ve mimarlar, binanızı bizzat incelemektedir. Enerji kimlik belgesi çıkarma işlemleri için, nereye başvuracağınızı bilmiyorsanız, online sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Online sitemizde, bu konuda en iyi yardımı alabilirsiniz. Sizin için başvuru yapan şirketimiz, online sitesinden, günün her saatinde hazır beklemektedir. Kolay ve etkili çalışma yöntemleri, profesyonel ekip çalışması ve pratik çözüm, enerji kimlik belgesi çalışmalarımızın özetini oluşturmaktadır. Konusunda uzman olan kişilerle çalışmak, bir işte başarılı olmanın şartlarından biridir.

DİYARBAKIR ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

DİYARBAKIR İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

DİYARBAKIR İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN