BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Denizli Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi (EKB), ısı verimliliği ile ilgili kanun çerçevesinde uygulanan ve binaların teknik olarak ısı yalıtım kalitesini tespit eden bir belgedir. Enerji Verimliliği Kanunu göz önüne alınarak uygulamaya konan Denizli enerji kimlik belgesi; zorunlu bir uygulama olup, bina sahipleri tarafından alınması gereken bir belgedir. Bina alım ve satım işlemlerinde de dikkate alınacak bu belgeyi temin etmemiş kişiler bina ruhsatı alamayacaklardır. Alınan bu belge, binaların satış değerini de etkilediğinden oldukça önemli bir belge olup, yeni ev almak isteyen kişilerin de dikkate aldığı bir konudur. Isı verimliliği dikkate alınarak oluşturulan Denizli enerji kimlik belgesi, Türkiye’nin her yerinde geçerli olup, Kanun kapsamında geçerli notu alamayan binalara ruhsat verilmemektedir.

Denizli Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Neden Gereklidir? Enerji Kimlik Belgesi’nin Önemi Nedir?

Düzenlenen bu belge sadece binanın ısı verimliliğini tespit etmek için değil aynı zamanda binaların satış değerini belirleyebilmek için önemlidir. Denizli enerji kimlik belgesi uygulaması, iki bin metrekare üstündeki yeni binalar için zorunlu olup, eski binalar için bu uygulama geçerli değildir. Ayrıca bu yasaya göre, binalarda merkezi bir ısıtma sisteminin kurulması zorunluluğu getirilmiştir. EKB’ ye sahip olmayan kişilerin bina alım satımı yapamayacağı bu tür işlemlerde sadece yetkili kuruluşlar tarafından EKB düzenlenebilmektedir. Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı ya da Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş danışmanlık şirketleri tarafından düzenlenen bu belgenin bina sahiplerine ise bazı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajları da şu şekilde sıralayabiliriz:

 -Vergisel indirimler,

 -Binalarda değer kazancı,

 -Isıtma veya soğutma işlemlerinde tasarruf,

 -Ülke sermayesinin verimli kullanılması.

Enerji Kimlik Belgesi Özellikleri Nelerdir?

Denizli enerji kimlik belgesi üzerinde binalara ait belli bir harf sınıfı yer almaktadır. Bu sınıflar, A’dan başlayıp G’ye kadar devam etmektedir. Toplamda 7 kategoride not verilen binalar için en az C sınıfı ısı verimliliğine sahip olmayan binalara ruhsat verilmemesi Kanun’da açıkça belirtilmiştir. Geçerli sınıfı alamayan binalar içinse eksikler tamamlandıktan sonra tekrar bir değerlendirme yapılmaktadır. Denizli enerji kimlik belgesi 10 yıl geçerli olup, yönetmelik gereği binalarda dış yalıtım yapılması halinde tekrar alınması gerekmektedir. Ayrıca verilen notlar her bir daire için değil binanın geneli için verilmektedir.

Yalnızca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ya da Çevre Şehircilik Bakanlığı yetkili uzmanları tarafından düzenlenebilen Denizli enerji kimlik belgesi; binaların ısı verimliliğini, ısıtma ve soğutma sistemlerini, yalıtımında kullanılan malzeme kalitesi dikkate alınarak düzenlenmektedir. Binalarla ilgili bütün teknik verileri tespit eden uzmanlar, bu şekilde binaların enerji tüketimlerini ölçmektedirler. Aynı zamanda Binaların Enerji Performansı Yönetmeliği gereği, belgenin bina girişlerinde herkesin görebileceği bir yerde asılı bulundurulması gerekmektedir. Bu uygulama ise binadaki tüm ev sahiplerinin binanın ısı verimliliği hakkında bilgi sahibi olması için uygulamaya konmuştur. Böylece hem ülke ekonomisi kazanacak hem de ısıtma ve soğutma işlemlerinde tasarruf edebileceksiniz. Bununla birlikte; EKB düzenlemek için yetki verilmiş firmalar, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’ nün -YEGM-internet sitesinde yer almaktadır.

Denizli Enerji Kimlik Belgesi

En Kaliteli Enerji Kimlik Belgesi Hizmetleri

Binalarda ısı verimliliği konusunda uzman ekibimiz, kadrosunda yer alan deneyimli mühendis ve mimarlar ile EKB alma sürecinde sizlerin yanında yer almaktadır. Denizli enerji kimlik belgesi düzenleyen yetkili firma olarak biz; EKB temin etme sürecinde baştan sona kadar sizlere destek olmaktadır. Denizlili bina sahiplerinin EKB alması için özel olarak hizmet veren firmamız, deneyimi ile sizlere her türlü desteği sunmaktadır. EKB düzenlemeye yetkili olan kuruluşumuz; bina sahiplerinin EKB almak için talepte bulunması ile anında işlemlere başlamaktadır. Binaya ait teknik belgelerin temin edilmesi ve incelemeler sonucu binanıza ait bir isi verimlilik raporu oluşturularak, bu rapor ilgili Bakanlığa teslim edilmektedir.

İnceleme sürecinde ise sizin adınıza bir aracı kurum ile anlaşan firmamız, sizleri yormadan araştırmalar yaparak işlerin daha hızlı ve güvenli tamamlanmasını sağlamaktadır. Böylelikle Enerji Kimlik Belgesi talep eden bina sahiplerinin işlemleri en iyi şekilde profesyonel ellerde tamamlanmaktadır. Sizlere en uygun fiyatlarla hizmet veren firmamız, Enerji Kimlik Belgesi alma sürecinde de sizlere en iyi hizmeti sunarak işlemlerinizin sorunsuz şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Sizler de firmamızın çalışmalarını incelemek ve Enerji Kimlik Belgesi hakkında detaylı bilgi almak için çalışma ofisimize ziyaret edebilirsiniz.

DENİZLİ ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

DENİZLİ İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

DENİZLİ İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN