BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Çorum Enerji Kimlik Belgesi

Ülke genelindeki enerji krizi, en kritik konulardan biri haline gelmiştir. Bu nedenle, enerji konusunda köklü değişim, zorunlu hale gelmiştir. 5627 sayılı kanunla birlikte çıkarılan Çorum enerji kimlik belgesi çıkarma zorunluluğu, apartmanlara, evlere, villalara, müstakil evlere, iş yerlerine, büyük plazalar ve benzeri yerlere uygulanmaya başlamıştır. 2011 senesinin ilk günlerinden itibaren giren bu kanunla birlikte, A sınıfı, B sınıfı ve C sınıfı Çorum enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

Bu tarihten itibaren yapılan yeni meskenler, C sınıfı altında enerji kimlik sınıfına girerse, ruhsat çıkaramamaktadır. Eski binalarda G'ye kadar sınıflandırma yapılmaktadır. Elektrik harcama özellikleri, ısı yalıtım özellikleri, havalandırma özellikleri, kullanım suyu tasarruf özellikleri, Sera gazını salma özellikleri, soğuma ve ısınma özellikleri, enerji kimlik belgesinde belirtilen özelliklerdir. Meskenlerin tasarruflu enerji harcamasını öngören bu çalışması, gelecek enerji krizi için ciddi çözüm üretecektir. Nüfus cüzdanı gibi, binanızın tanınmasını sağlayan bu belge, tasarrufta verimliliği ön görmektedir. Binaların incelenmesi işlemi, Yenilebilir Enerji Genel Müdürlüğü'nce tayin edilen, SMM belgeli, mühendisler ve mimarlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Çorum Enerji Kimlik Belgesi

Bu Belgeyi Neden Almamız Gerekir, Neden Önemli?

Enerji kimlik belgesi, meskenlerin kimlik belgesi gibidir. Elli metrekareden büyük bütün meskenler için, bu belgenin çıkarılması, zorunlu hale gelmiştir. Tarım meskenleri, ahırlar, seralar, şehir dışında belediyeye bağlı olmayan yerler, Çorum enerji kimlik belgesi çıkarmak zorunda değildir. Sınıf bölümü, aydınlanma enerji sınıfı, havalandırma enerji sınıfı, ısınma ve soğuma enerji sınıfı, kullanım suyu enerjisi sınıfı gibi birçok sınıf, bu belgede bulunmaktadır. Sağ tarafında, konutun resmi veya belirgin planı bulunmaktadır. En alt kısımda ise, mühür kısmı vardır. Sağ tarafta, bütün enerji kısımlarının incelenmesinden sonra, binanın sınıfının belirleneceği kısım vardır. Bu konuyu yürüten merci, Yenilebilir Enerji Müdürlüğü'dür.

Bu müdürlük, SMM belgeli mühendislere veya mimarlara, binaları inceleyip enerji kimlik belgesi verme yetkisi vermiştir. On yıl geçerli olan bu belge, on yılın sonunda yeniden inceleme yapıldıktan sonra yenilenir. 2011 senesinin ilk günlerinde yürürlüğe giren 5627 sayılı kanunla, zorunlu hale gelmiştir. Faturalarınızı ciddi oradan düşürecek enerji kimlik belgesi çalışmaları, ülke genelindeki enerji krizine de, ciddi oranda fayda sağlayacaktır. Binanızın kalitesinin artmasını sağlayacak olan Çorum enerji kimlik belgesi çalışmaları, yaşam kalitenizi artıracaktır. Tasarrufun sağlanması yanında, enerjinin veriminin korunması da hedeflenmiştir. Özellikle kış aylarında, elektrik ve doğal gaz faturalarında, verimlilik yanında, faturalarda düşüş meydana gelecektir.

Çorum Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesinin Artıları ve Özellikleri Nelerdir?

Tasarruflu binalarda oturanlar, faturayı az öder. Yani, A sınıfı enerji kimlik belgesi olan birisi, C sınıfı enerji kimlik belgesi olana göre, daha az fatura öder. Bunun nedeni, oturduğu konutun daha tasarruflu olmasıdır. Ülke enerjisine büyük katkı sağlayacak bu çalışmayla, enerji sorunu, büyük ölçüde çözüme kavuşacaktır. Ayrıca, Çorum enerji kimlik belgesi ile evinizin emlak değeri artacaktır. Bütün bunları hesap ettiğiniz zaman, enerji kimlik belgesi, avantajlı bir işlemdir. Evinizin veya iş yerinizin elektrik kullanımı, kullanım suyu kullanımı, havalandırma özellikleri, ısınma özellikleri, soğuma özellikleri, yalıtım özellikleri ve sera gazı özellikleri, bu belgede bulunmaktadır.

On yıl geçerli olan bu belge ile binanızın kalitesi tescillenmiş olacaktır. Satarken binanızın kalitesini, bu belge ile ispatlayabilirsiniz. Binanızın değerini artıran bu çalışma ile satışta kar edebilirsiniz. Büyük enerji krizlerinin yaşandığı dünya ve ülkemizde, ciddi çözümler aranmaktadır. Kendi elektriğini üretme konusunda çıkarılan kanunlar, teşviklerle yürürlüğe girmiştir. Buna paralel olarak, beyaz eşyalardaki enerji sınıflandırması, konutlara ve meskenlere uygulanmaya başlamıştır. Diğer yandan, Çorum enerji kimlik belgesi çalışmaları kategorisinde, gelecek nesillere, tasarruflu enerji harcayan binalar bırakılacaktır. Su, elektrik, doğal gaz ve benzeri bütün enerji sınıflarında, ciddi bir tasarruf sağlayacak olan enerji kimlik belgesi çalışmaları, etkili sonuçların meydana gelmesini sağlayacaktır.

Enerji Kimlik Belgesini Uzmanından Alın

Büyük tasarruf sağlayacak bu proje ile yeni binaların tasarruflu olması sağlanmaktadır. Bu işlemler için, işin uzmanı olan şirketimizin çalışmalarını tercih etmelisiniz. Kısa zamanda Çorum enerji kimlik belgesi çıkarma işlemlerini gerçekleştiren firmamız, sizi, zaman kaybından kurtarmaktadır. Konunun uzmanı olan şirketimizin web sayfasına girip, irtibat kurabilirsiniz. En kısa zamanda size dönüş yapılacaktır. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'ndan gerekli izinleri alan firmamız, resmi bütün prosedürlere uyarak, güvenle enerji kimlik belgesi çıkarma işlemlerini yürütmektedir.

ÇORUM ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU 

 

ÇORUM İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

ÇORUM İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN