BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Bursa Enerji Kimlik Belgesi

İnşaat sektöründe, yapısal özelliklerin gelişmesi ile birlikte, enerji kategorisinde de, köklü adımlar atılmıştır. Enerji sorununun oluşmaması için köklü çalışmalara ihtiyacı olan ülkemizde, Bursa enerji kimlik belgesi çalışmaları, bu soruna köklü çözüm üretmiştir. 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren yürürlüğe giren kanunla birlikte, bu tarihten sonra yapılacak olan konutlarda, enerji kimlik belgesi alımı, zorunlu hale gelmiştir. A sınıfına, B sınıfına veya C sınıfına dahil olması zorunludur. Bu sınıflandırmanın aşağısına düşmesi durumunda, yeni binalara belediye tarafından ruhsat verilmemektedir. Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılan binalar için, Bursa enerji kimlik belgesi alımı, zorunlu hale gelmiştir. Günlük yaşantımızın en önemli unsurlarından biri olan enerji, bu çalışma ile etkili bir tasarrufa sahip olacaktır. Binanızın enerji harcama potansiyelini gösteren bir belgedir.

Bursa Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Tasarrufu İçin Önemlidir

Önemli olan ve günümüz şartlarında gerekli hale gelen enerji kimlik belgesi çalışmaları, gerekli hale gelmiştir. Nüfus artışı ve bina artışı, enerji kullanımını ciddi oranda artırmıştır. Bu artış ile mevcut enerji kaynakları yetersiz hale gelmiştir. Yetersiz hale gelen bu enerji kaynaklarının, herkese yetmesi için, tasarruflu harcanması gerekmektedir. Yeni enerji kaynakları yanında, etkili tasarruf yöntemlerinin de başarılı sonuçlar verdiği muhakkaktır. Bursa enerji kimlik belgesi çalışmaları, bu etkili tasarruf çalışmalarında, önemli rol oynamaktadır. Isı yalıtımı işlemi olarak bilinen enerji kimlik belgesi çalışmaları, elektrik harcama kapasitesi, su harcama kapasitesi, havalandırma kapasitesi ve sera gazı salımı gibi kategorilerde de, tasarrufu amaçlamaktadır.

Halkımız sadece ısı yalıtımı olarak anlamıştır. Ancak, durum böyle değildir. Faturanızın gözle görülür şekilde düşmesine yardımcı olacak bu tasarruf çalışması ile aynı zamanda ülke enerji tüketiminin düşmesine de, etkili katkı sağlayacaktır. Ülkemizde, enerjiyi en çok harcayan kesim, konutlardır. Sanayi konutları ve evler, ülke enerjisini en hızlı tüketen noktalardır. Bu noktalarda enerji tasarrufunun yüzde ellilere varması, verimli bir enerji tasarrufuna sahne olacaktır. Enerji tasarrufu için, insanların tasarruflu olması önemlidir. Ancak, bu kısmi bir başarı sağlar. Kesin başarı, enerjiyi harcadığınız mekanizmanın etkili bir şekilde tasarruf yapmasıdır. Çocuklarınıza enerji sorunu olmayan bir ülke bırakmak için, enerji kimlik belgesi çalışması gibi etkili çalışmalara ihtiyaç vardır.

Hem Siz, Hem Ülke Kazansın

Konut sektöründeki enerji kimlik belgesi çıkarma zorunluluğu, hem faturalarınızın düşmesine, hem de ülke enerjisinin tasarruflu kullanılmasına katkı sağlayacaktır. Enerji arayışı, her geçen gün gelişen sanayi ve nüfus nedeni ile daha hızlı bir hale gelmiştir. Enerji kimlik belgesinin çıkarılması için, Yenilebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen mühendisler ve mimarlar görevlendirilmiştir. Konutları inceledikten sonra, konutun resminin de bulunduğu belgeye, sınıflandırma işlemi yapılmaktadır.

Bursa enerji kimlik belgesi sınıflandırılmasında, aydınlanma, genel havalanma özelliği, temiz su kullanım özellikleri, ısı yalıtımı, ısınma, soğuma ve Co2 salımı gibi kategoriler değerlendirilmektedir. Konutun bütün bilgilerinin bulunduğu belgede, onay kutusuna, inceleme yapan mühendisler imza atmaktadır. Bu incelemeden sonra, binanın enerji sınıflandırması, sağ taraftadır. Bu kutucuğa, binanın sınıfı yazılmaktadır. Çamaşır makinesi, fırın ve benzeri beyaz eşyalarda bulunan A sınıfı veya B sınıfı gibi enerji sınıflandırması, makinenin enerji harcama kapasitesini göstermektedir.

Tıpkı beyaz eşyalarda olduğu gibi, konutlarda da, enerji harcama kapasitesi, A veya B şeklinde sınıflandırılmaktadır. A sınıfı özelliklerine sahip olan bir konut, B sınıfı özelliklerine sahip olan bir konuta göre, çok daha tasarruflu enerji harcamaktadır. Satarken, bu belge, binanızın iyi bir fiyata satılmasını sağlayacaktır. Bu gün için, emlak piyasasında, ısı yalıtımı olan bir bina, ısı yalıtımı olmayan bir binaya göre daha pahalıdır. Gelecek zamanlarda, Bursa enerji kimlik belgesi verileri, emlak piyasasını, doğrudan etkileyecektir. A sınıfı bir bina, B sınıfı bir binaya göre daha pahalı olacaktır. Bu nedenle, enerji kimlik belgesi çalışmaları, bu kategoride, oldukça önemlidir.

Bursa Enerji Kimlik Belgesi

Bu Belge İçin Profesyonelleri Tercih Edin

Bu belgeyi nasıl çıkartırım? diye düşünmeye başladıysanız, firmamız en iyi tercihiniz olacaktır. Konusunda uzman personeli ile kısa zamanda belgeyi çıkartmaktayız. Onay süreci ve benzeri süreçleri başarılı bir şekilde takip eden personelimiz, Bursa enerji kimlik belgesi çalışmalarını, pratik bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın onayı ile gerçekleştirilen enerji kimlik belgesi çalışma programlarımız, başarılı sonuçlar elde etmeniz için, özel olarak hazırlanmıştır.


BURSA ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

BURSA İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN