BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Burdur Enerji Kimlik Belgesi

Enerji performansı raporu olan enerji kimlik belgesi binalarda enerji gereksinimini ve enerji tüketim sınıfını belirlemektedir. Burdur enerji kimlik belgesi alınması konusunda uzman ekibimiz gerekli olan tüm işlemleri yapmaktadır. Binalar için bir anlamda enerji pasaportu olarak da görülen enerji kimlik belgelerinin alınması eski ve yeni binalar için zorunludur. Bina girişlerine ve orada yaşayan herkesin kolaylıkla görebileceği yere enerji kimlik belgesinin asılmış olması gerekmektedir. “5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu” kapsamında binaların enerji kimlik belgesine sahip olması gerekmektedir.

Konut satın almak isteyenleri ve gayrimenkul geliştiricileri bir hayli ilgilendiren bu belge son zamanlarda çok konuşulmaktadır. 1 Ocak 2020 tarihi itibari ile de alınan kararlar doğrultusunda enerji kimlik belgesine sahip olmayan binaların satılması ve kiralanması yasal değildir. Evi satın almak ya da kiralamak isteyenler için mutlaka verecekleri kararlarda enerji kimlik belgesi kriterinin olması da çok önemlidir. Enerji kimlik belgesi sınıfının alıcı tarafından sorulması ve bu sınıflandırma doğrultusunda karar vermesi önerilmektedir. Bu nedenle binaların enerji kimlik belgesine sahip olması çok önemlidir. Burdur enerji kimlik belgesi için de kısa zamanda başvuruların yapılması önerilmektedir.

Burdur Enerji Kimlik Belgesi

ENERJİ KİMLİK BELGESİ NEDEN GEREKLİDİR?

Burdur enerji kimlik belgesi almak isteyenlerin bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan firmalardan bu belgeleri talep etmeleri gerekmektedir. Binaların asgari olarak enerji tüketimi konusunda sınıflandırılması, yalıtım özelliklerinin hesaplanması gerekmektedir. “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği doğrultusunda alınan enerji kimlik belgesi sayesinde binalar enerji tüketimi açısından sınıflandırılmaktadır. Enerji verimliliği konusunda tam not alan binalar sınıflandırma konusunda daha iyi konumda olmaktadır. Bu sayede binaların satışının yapılması sırasında enerji verimliliği yüksek olan binalar daha çok tercih edilmektedir.

Burdur enerji kimlik belgesi bulunan binaların ısı ve ses yalıtımı konusunda ne kadar başarılı olduğu ortaya konmaktadır. 50 metrekarenin üzerinde bulunan tüm yeni ve eski binalar için zorunlu olan enerji kimlik belgesinin geçerlilik süresi 10 yıldır. Mimari projelerinizi veya yapı ruhsatlarınızı ilgili ve yetkili birimlere gönderdiğinizde kısa süre içerisinde enerji kimlik belgelerinin alınması sağlanmaktadır. Binanızın enerji sınıfının belirlendiği belge sayesinde binanızın doğa dostu bir yapı olup olmadığı belirlenmektedir.

ENERJİ KİMLİK BELGESİNİN ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI NELERDİR?

Türkiye genelinde yapmış olduğumuz EKB düzenlemeleri sayesinde her ilde enerji kimlik belgesi hizmeti sunma imkânı bulunmaktadır. Isıtma ve soğutma konusunda yapılacak olan harcamalar için enerji kimlik belgesinin sınıflandırılmış olması çok önemlidir. %50 oranında tasarrufların olması bina sahiplerini memnun etmektedir. Hem ekonomik olarak hem de sağlık açısından enerji kimlik belgesinin düzenlenmiş ve iyi bir harf sınıfında bulunmuş olması çok önemlidir. Bu sayede Burdur enerji kimlik belgesi alarak ev satmak ya da ev almak isteyenler avantajlı fırsatlardan yararlanabilmektedir. Ülke genelinde yapılacak olan tasarruflarda da etkili olmaktadır.

Yakıt miktarının hesaplanarak doğal gaz ve elektrik enerjisinin de hesaplanması enerji kimlik belgesinin ne kadar gerekli olduğunun kanıtı olmaktadır. Bu belge sayesinde de vergi indirimlerinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Her açıdan faydalı olan enerji kimlik belgesi için mutlaka doğru adreslerin tercih edilmesi gerekmektedir. Binaların incelenmesi konusunda gelen mimar ve mühendislerin enerji kimlik belgesi konusunda uzman olması gerekmektedir.

Burdur Enerji Kimlik Belgesi

ENERJİ KİMLİK BELGESİ İÇİN BİZİ ARAYIN

Tüm binaları kapsayan enerji kimlik belgesi için Bakanlığın yetkilendirmiş olduğu firmamızı tercih etmeniz sayesinde tüm işlemleriniz tarafımızca yapılmaktadır. Bağlı bulunduğunuz bölge için örneğin Burdur enerji kimlik belgesi için yapacağınız başvuruda binalarınızın yaşı, binalarda kullanılmış olan malzemelerin kaliteli olup olmadığı ve binalarda doğal gaz tüketimi varsa eğer ana vanaların kontrol edilmesi mimarlarımız ve mühendislerimiz tarafından sağlanmaktadır. 10 yıl süreli olarak enerji tasarrufu sağladığına dair geçerli olan bu belge sayesinde binalarınızı istediğiniz şekilde kullanabilir ya da satabilirsiniz.

Yapılması gerekli olan tüm işlemler firmamız tarafından anlatılmaktadır. Enerji kimlik belgesi uzmanına sahip olan firmamız sayesinde ekb uzmanı Bep TR programına giriş yapmak kaydı ile Burdur enerji kimlik belgesi hazırlatılması mümkün olmaktadır. Bu belgeye sahip olmayan binaların iskan bile alması konusunda sıkıntılar yaşaması kaçınılmaz olmaktadır. Kaliteli ve daha temiz bir çevre için firmamıza başvurarak enerji kimlik belgesi alma konusunda talepte bulunabilirsiniz. Sizlere kolay ve başarılı bir şekilde yardımcı olmak bizim görevimizdir.

BURDUR ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

BURDUR İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BURDUR İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN