BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Bitlis Enerji Kimlik Belgesi

Tüm yaşam alanı olarak geçen binalar için ısı yalıtım kalitesinin artırılması ve verimlilik sayesinde enerji tasarrufundan en iyi şekilde yararlanmak amacıyla yapılan mantolama sistemleri bünyesinde, bu sistemlerin binalar için ne derecede bir enerji tasarrufu sağladığını gösteren belgelere enerji kimlik belgesi denir. Bu belge 2011 yılında Kanunen kabul edilmiş ve yürürlüğe girerek bir mecburiyet halini almıştır. 2011 yılı önceki bütün binalar ile bu yıldan sonraki tüm binalar için mantolama sistemleri kapsamında Bitlis enerji kimlik belgesi almak bir zorunluluk haline gelmiştir.

Enerji Kimlik Belgesi Neden Alınmaktadır

Yaşanan iklim değişiklikleri bünyesinde ısınmaya ya da serinlemeye farklı mevsimler kapsamında çok daha büyük bir ihtiyaç duyulmaya başlanmış ve bu yüzden de harcanan enerji oldukça artmıştır. Bu da bir yıl içerisinde çok daha büyük faturaların meydana gelmesine neden olmaktadır. Bunu önlemek ve en iyi enerji tasarrufu sağlamak amacıyla ısı yalıtım sistemleri kapsamında mantolama çalışması yapılarak Bitlis enerji kimlik belgesi farklı derecelendirmeler ile hazır edilmektedir. Değişik ısı yalıtım sistemleri yaşam alanı olarak geçen binalar için monte edildiği andan itibaren aylık olarak faturalara yansıyan miktarlar oldukça düşmektedir. Buna paralel olarak durum ülke ekonomisini de tetiklemekte ve enerji bakımından dışa olan bağımlılığı oldukça aşağı bir seviyeye çekmektedir. Ayrıca bu sebepler altında bir mecburiyet haline gelmiş olan  Bitlis enerji kimlik belgesi de alınmaz ise kanunen bir takım cezai yaptırımlar bina sahiplerini beklemektedir. O yüzden bu belge en kısa süre içerisinde alınması gerekmektedir.

Bitlis Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesinin Önemi

Eskiden bugüne değin, tüm binalar genel olarak aynı yapıda inşa edilmekte fakat gün geçtikçe değişen ve daha sert bir hal alan iklim değişikliğine karşı herhangi bir önlem sunmamaktadır. Bu da tüm binalar adına büyük bir enerji sorunu ortaya çıkarmakta ve ısı anlamında güçlü kayıplar yaşanmaktadır. Her ay faturaya yansıyan miktar da bireysel olarak herkese büyük bir külfet altına sokmaktadır. O yüzden tüm yaşam alanı olarak geçen binalar için mantolama sistemleri en iyi şekilde monte edilmeli ve binaya ne gibi bir ısı enerji tasarrufu sağladığını gösteren ya da kanıtlayan Bitlis enerji kimlik belgesi kanunen mutlaka alınmalıdır. Enerji ve Tabii Bakanlığı bünyesinde yetki dahilinde alınan birçok büyük enerji firması tüm ülke çapında hizmet vermekte ve belirli bir inceleme kapsamında enerji kimlik belgesini vermektedir. O yüzden herhangi bir cezai yaptırım da yememek adına en doğru ve detaylı ısı yalıtım sistemleri incelemesini yaptırarak en kısa sürede enerji kimlik belgesinin alınması büyük bir önem taşır.

Enerji Kimlik Belgesi Alımı Süreçleri

Enerji Bakanlığı tarafından yetki verilmiş bir enerji firması, Bitlis enerji kimlik belgesi adına, bina sahibi ile birebir iletişim kurduktan sonra istenilen zamanda adrese giderek bünyesinde bulunan uzman Mühendisler tarafından binayı detaylı bir incelemeyi alır. Ve tüm elektrik tesisatı ile birlikte altyapı ve mantolama sistemlerini detaylı bir araştırma kapsamında inceleyerek en doğru raporu sunar. Hazırlanan rapor içerisinde devlet tarafından belli kriterler altında hazırlanmış ve A'dan G'ye kadar konumlandırılmış derecelendirmeler bünyesinde, incelemesi yapılan binanın ne gibi bir ısı yalıtım sistemi sağladığı belirlenir. Ve bu sayede enerji tasarrufunu en verimli şekilde kullandığına dair bir harf sınıfına yerleştirilerek enerji kimlik belgesi ne eklenir. İki nüsha halinde hazırlanan bu belgelerden biri de binanın dış kısmını asılarak, bina için gerekli olan enerji tasarrufunu sağlayıp sağlamadığı her daim okunabilir.

Bitlis Enerji Kimlik Belgesi

Kısa Sürede Enerji Kimlik Belgeniz Elinizde

Firmamız, enerji bakanlığı tarafından aldığı yetki kapsamında binanızın bulunduğu adrese istediğiniz zaman gelerek, bünyemizde bulunan en iyi Mühendisler ile detaylı bir inceleme yapıyor ve mantolama sisteminizin binanızın yapısına, büyüklüğüne ve bulunduğu konuma göre yeterli derecede ısı yalıtım sunarak enerji tasarrufunu en iyi şekilde sağlayıp sağlamadığına dair raporu hazırlıyoruz.

Ardından Bitlis enerji kimlik belgesi adına en doğru biçimde ve çok kısa bir süre içerisinde belgenizi hazır etmek suretiyle adresinize kargo ya da PTT yöntemi ile gönderiyoruz. Güvenilir bir hizmet çatısı altında, bugüne kadar hazırladığımız bütün enerji kimlik belgeleri gibi, binanız adına en uygun fiyatları sunarak binanızın ısı yalıtım sistemleri adına en doğru hizmeti vermek için tüm gayretimizle çalışmaya devam etmekteyiz.

BİTLİS ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

BİTLİS İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİTLİS İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN