BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Bingöl Enerji Kimlik Belgesi

Gün geçtikçe daha da zor bir hale gelen iklim değişikliği nedeniyle ısınma problemleri tüm yaşam alanı olarak geçen binalar adına çok daha büyük bir sorun olmaya başlamış durumdadır. Bu yüzden harekete geçen Devlet, artık yaşam alanı olarak sayılan tüm alanlar adına mantolama sistemleri ve bununla birlikte Bingöl enerji kimlik belgesi gibi ülkenin dört bir köşesinde bulunan şehirlerdeki binalar adına bu belgeyi bir mecburiyet haline getirmiştir. Kısacası kanun bünyesinde alınması gereken ve artık ısı yalıtım sistemlerinin ne kadarlık bir Enerji verimliliği sağladığını gösteren belgelere, enerji kimlik belgeleri denir.

Enerji Kimlik Belgesinin Önemi

2011 yılında yürürlüğe giren kanun ile birlikte ısı yalıtım sistemlerinin sağlandığı ve enerji verimliliğinin en iyi şekilde binalara yansıtıldığını gösteren Bingöl enerji kimlik belgesi, her anlamda büyük bir öneme sahiptir. Öncelikle yaşam kalite standardını arttıran ve kışın tüm soğuğuna rağmen daha sıcak bir ortamda yılın geçirilmesine olanak tanıyan mantolama sistemleri, aynı zamanda maddi olarak da bireysel ve ülke çapında büyük bir kar getirmektedir. Yaklaşık olarak yarı yarıya aylık bir bütçe kapsamında düşük fatura yansımasını sağlayan enerji kimlik belgeleri sayesinde kişisel olarak bütçeyi koruma fırsatı salınırken ülke olarak da dışı olan bağımlılık büyük bir oranda azaltılmaktadır. Ayrıca 2011 yılından önceki tüm binalar bu kanun kapsamında mantolama sistemleri ile birlikte alacakları Bingöl enerji kimlik belgesi sayesinde karşılaşabilecekleri bir cezai yaptırımda da tutulmaktadır. Aynı cezai yaptırım yeni binalar için de geçerlidir ve üstelik mantolama yapılmamış binalara artık oturma izni kesinlikle verilmemektedir.

Bingöl Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Gerekliliği

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetki dahiline alınmış olan enerji firmaları, Bingöl enerji kimlik belgesi bünyesinde bütün yaşam alanı olarak geçen binalara yasal olarak detaylı bir inceleme altında belgesini hazırlayarak sunmaktadır. 2011 yılı Kanunu içerisinde alınması bir mecburiyet olan enerji kimlik belgesi, her geçen yıl aşırı soğukların ya da aşırı sıcakların kendisini biraz daha fazla gösterdiği bu dönemler için hem maddi yönden hem de yaşam kalitesi açısından büyük bir avantaj sunmaktadır. En soğuk aylarda bile ısı dengesini sağlayarak bütün bir dönem boyunca dairelerin her daim eşit seviyede ve gerektiği kadar sıcak olmasını sağlamaktadır. Aynı durum yaz için de geçerlidir ve büyük sıcaklıklarda dahi bina içlerinin sürekli olarak istenilen derecede serin kalmasını sağlamaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Verilir

Enerji Bakanlığı tarafından yetki almış olan firmalar bünyesinde bulunan ve bu alanda uzman Mühendisler, incelemesi yapılacak olan binaya giderek detaylı bir araştırma başlatır. Binanın tüm altyapı ve elektrik tesisat planını çıkartarak detaylı bir biçimde inceler. Bu işlem sona erdikten sonra ise asıl önemli olan duruma geçilir ve binanın mantolama sisteminin ne gibi bir enerji tasarrufu sağladığı ortaya çıkarılır. A'dan G’ye kadar tüm farklı binalar adına gerçekçi bir derecelendirme yapılır ve buna göre sunulan rapor doğrultusunda Bingöl enerji kimlik belgesi hazırlanarak bina yöneticisine ya da sahibine verilir.

Bu belgelerin geçerlilik süresi en fazla 10 yıl kadardır ve her bina için iki nüsha hazırlanarak biri bina yöresinde verilir diğeri ise binanın dış kısmına asılır. Bu sayede belirli dönemlerde yapılabilecek ani incelemeler sırasında binanın ne gibi bir ısı yalıtım sisteminin olduğu ve nasıl bir enerji tasarrufu sağladığı bu belgelerden rahatça bakılabilir. Isınma konusunda aylık yüksek faturadan kurtulmak ve cezai bir yaptırıma yakalanmamak adına enerji kimlik belgeleri mutlaka en kısa sürede alınmalıdır.

Bingöl Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Konusunda Doğru Adres

Bakanlık tarafından aldığımız yetki bünyesinde sizler için en iyi hizmeti sağlayarak Bingöl enerji kimlik belgesi adına, ısı yalıtım sistemlerine ihtiyaç duyan bu önemli şehir kapsamında profesyonel bir hizmet çatısı altında sizlere bir telefon uzağız. Alanında uzman ve bu güne kadar büyük bir tecrübe sahibi olmuş mühendislerimiz, binanıza ait olan adrese dilediğiniz zaman gelerek en doğru incelemeyi yapmakta ve binanızın ısı yalıtım sistemleri doğrultusunda en doğru derecelendirmeyi sunmak sureti ile enerji kimlik belgenizi hazırlamaktadır. Üstelik bütçenizi hiç aşmayan fiyatlar bünyesinde enerji kimlik belgenizi adresinize kargo yolu ile bir ya da iki gün içerisinde iki nüsha halinde yolluyoruz.

BİNGÖL ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

BİNGÖL İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİNGÖL İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN