BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Bilecik Enerji Kimlik Belgesi

Hem yaz hem de kış tüm yaşam alanları adına enerji tasarrufu sağlamak ve ısıyı en verimli şekilde kullanmak için Bilecik enerji kimlik belgesi ve ülkenin diğer tüm şehirleri adına alınması mecburi olan bir belgedir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan büyük enerji firmaları bünyesinde ve 2011 yılında yürürlüğe giren kanun çerçevesinde enerji kimlik belgelerini almak artık bir zorunluluk haline gelmiş durumdadır.

Enerji Kimlik Belgesinin Gerekliliği

2011 yılındaki bu kanunla birlikte yaşam alanı olarak geçen Bilecik enerji kimlik belgesi tüm binalar adına bütün yıl boyunca büyük bir enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Bunun için ise bina yöneticileri ya da sahipleri, bu alanda uzman olan enerji firmaları ile çalışarak, bina adına gerekli olan tüm koşulların sağlandığını bu şekilde denetleyebilir ve kısa bir süre içerisinde enerji kimlik belgesini elde edebilir. En önemli koşul tüm bina adına yapılması gereken mantolama sistemidir. Kış aylarında soğuğun içeriye nüfuz etmesine engel olan ve yaz aylarında sıcağın etkisinden uzak tutan mantolama sistemleri sayesinde, aylık olarak gelecek faturalar da oldukça düşmektedir.

2011 yılında Etkin olan bu kanundan önceki binalar için Bilecik enerji kimlik belgesi mutlaka alınması gerekmektedir. Aksi takdirde bina ya da evler adına cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Yeni binalar adına ise eğer mantolama sistemleri binalara uygulanmaz ise o zaman bu binalar için oturma izni verilememektedir. Hava koşullarının her geçen yıl çok daha zorlu bir hale gelmesi nedeniyle, ısınma sorunları sürekli olarak büyümektedir. Özellikle çevresi açık olan ve daha soğuk alanlar bu etkiye daha fazla maruz kalmaktadır.

Bilecik Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesinin Ne Gibi Avantajları Var

Her konuda büyük bir avantaj sunan Bilecik enerji kimlik belgesi ile hem bireysel olarak hem de ülke adına maddi anlamda büyük bir getirisi bulunmaktadır. Kişisel bağlamda tüm binalar adına yapılan mantolama sistemleri sayesinde aylık olarak gelen faturalar neredeyse yarı yarıya düşmektedir. Ayrıca enerji bakımından ülkenin dışa olan bağımlılığını büyük bir oranda azaltmakta ve ülke ekonomisine de güçlü bir katkı yapmaktadır. A harfinden G harfine kadar değişik sınıflandırmalar bünyesinde yapılan derecelendirmeler ile bu alanda uzman Mühendisler ve çalışanlar binanın ne gibi bir ısı yalıtım sisteminin olduğunu ve enerji tasarrufu sağladığını analiz ederek bir rapor çıkarır.

Bu rapor sayede bina sahibi ya da yöneticisi tarafından alınan Bilecik enerji kimlik belgesi ile tüm yıl boyunca kaliteli bir ısı kullanım fırsatına erişilir ve tüm daireler dengeli bir ısınma kalitesi yakalarken, bütçe olarak da ceplerin yanmaması sağlanır. Her binanın yapısına, büyüklüğüne ve bulunduğu alana göre belli bir ısı yalıtım sistemi ne gereksinimi vardır. Bunu sağlamak için size en iyi yol kaliteli bir mantolama yaptırmaktır. Hem maddi olarak daha refah bir fırsat sağlamak hem de daha kaliteli bir ısınma şansı yakalanması adına, devlet tarafından bir mecburiyet haline getirilen enerji kimlik belgesi zorunluluğu sayesinde, ülkenin dört bir köşesindeki şehirlerde bulunan ve tüm yaşam alanı olarak geçen binalar en iyi enerji verimliliğini yakalamaktadır.

Bilecik Enerji Kimlik Belgesi

Doğru Bir Hizmet Bünyesinde Enerji Kimlik Belgesi

Eğer hala binanız ya da müstakil eviniz adına mantolama sistemi yaptırmamış ve Bilecik enerji kimlik belgesi almamış iseniz sizlere profesyonel bir hizmet vermekten gurur duyarız. Bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren hemen dilediğiniz adrese geliyor ve bu alanda uzman mühendislerimiz ile birlikte tüm altyapı tesisatlarının yanı sıra detaylı bir şekilde mantolama sistemlerini ayrıca de inceleyerek en doğru raporu çıkartıyor ve enerji kimlik belgesi sizlere kısa bir süre içerisinde ulaştırıyoruz. 10 yıllık süresi olan bu kimlik belgelerini sizlere en uygun fiyatlar bünyesinde ve Enerji Bakanlığı tarafından alınmış yetki dahilinde sunuyoruz.

Binanız adına hazırlanan rapor doğrultusunda Enerji kimlik belgenize en doğru derecelendirmeyi ekleyerek, binanızın ısı yalıtım sistemleri için sağlayacağı doğru bir verim adına garanti sunuyoruz. İster kargo ya da PTT yolu ile enerji kimlik belgenizi adresinize yolluyor ve birkaç gün içerisinde elinize ulaşmasını sağlıyoruz. Maddi olarak kazanç sağlayan ve yaşam kalitesini arttıran mantolama sistemleri bünyesinde enerji kimlik belgesi için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

BİLECİK ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

BİLECİK İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİLECİK İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN