BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Bayburt Enerji Kimlik Belgesi

İklim şartlarına bağlı olarak kış aylarında, tüm yaşam alanları için daha sıcak bir ortam adına ve yaz ayları noktasında daha serin bir iç mekan yaratabilmek noktasında ısı yalıtım sistemleri tüm binalara uygulanmaktadır. Yapılan bu mantolama sistemlerini 2011 yılı yasa kapsamı bünyesinde bir mecburiyet olarak uygulanması ile birlikte onları denetleyen belgelerin adına da enerji kimlik belgesi denir. Sert bir iklime sahip olan Bayburt enerji kimlik belgesi ısı yalıtım sistemlerinin enerji tasarrufunu en iyi şekilde sağlanması konusunda alınması gereken bir belge olarak ön plana çıkıyor.

Isı Yalıtım Sistemlerinin Uygulanması

Yıllar geçtikçe daha kötü bir hale gelen iklim şartları nedeniyle ısırma problemleri bireysel olarak maddi konuda özellikle kış aylarında artık oldukça büyük bir külfet anlamına gelmektedir. Ülke çapında bunun önüne geçmek ve aylık olarak faturalara yansıyacak miktarın daha az bir seviye çekilmesi adına mantolama sistemleri tüm yaşam alanı olarak geçen binalar için 2011 yılında çıkarılan yasa kanunu kapsamında artık bir mecburiyet olarak devlet tarafından uygulanmaya başlandı. Her binanın büyüklüğü, çapı ya da bulunduğu konumu itibariyle aldığı soğukluk çerçevesinde ısı yalıtım sistemleri en doğru şekilde yapılmalıdır. Öyle ki örneğin Bayburt enerji kimlik belgesi bu sistemlerin binaya en doğru enerji tasarrufunu verdiğini gösteren bir kanıt olarak ön plana çıktığı için, devlet tarafından denetimi altındaki mantolama sistemlerinin incelenmesi nedeniyle mutlaka en iyi şekilde uygulanmalıdır.

Bayburt Enerji Kimlik Belgesi,

Enerji Kimlik Belgesi Zorunluluğu

1 Ocak 2011 yılında çıkarılan kanun kapsamında Sanayi alanları, diğer farklı iş yerleri ve tüm binalar ile müstakil alanlar için ısı yalıtım sistemleri soğuk kış ayları ya da yaz aylarının en sıcak dönemleri için en iyi enerji tasarrufu sağlaması açısından mutlaka yapılmak zorundadır. Bu mantolama sistemlerini kontrol edecek olan Bayburt enerji kimlik belgesi kapsamında olduğu gibi, ülke çapındaki diğer tüm şehirler adına da bu belge resmi bir kanıt olarak bina yöneticisi ya da sahiplerine ulaştırılır. Eğer bu tarihten önceki dönemlerde inşaatı bitmiş olan binalar mantolama sistemlerini yaptırmaz ise o zaman cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

Aynı zamanda yeni yapılan binalar için de eğer ısı yalıtım sistemleri enerji tasarrufu konusunda binanın konumunu ve büyüklüğüne göre en doğru yaşam kalitesini yansıtmaz ise bu durumda oturma izni binaya verilmemektedir. Özellikle Bayburt enerji kimlik belgesi sert bir iklime sahip bu şehir adına ve son zamanlardaki aldığı göç ile birlikte yükselen inşaatlar kapsamında alınması artık bir mecburiyet haline geldi. Bu sistemler bireysel olarak enerji tasarrufu konusunda ay sonu faturaları için yarı yarıya yakın bir seviye ile avantaj sağlamasının yanı sıra, ülke çapında da dışı olan bağımlılığı büyük oranda azaltmaktadır.

Bayburt Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Yasa gereği artık yaşam alanı olarak geçen tüm binaların ısı yalıtım sistemlerini en iyi enerji tasarrufu kapsamında yapması gerekirken, Enerji kimlik belgesi ise daha sonra mutlaka alması gerekmektedir. Bunun içinse Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde yetki almış olan birçok farklı enerji firmaları Bayburt enerji kimlik belgesi olarak bu şehir adına yapılan belli bir inceleme sonrasında vermektedir. Binalara gelen bu alanda uzman kişiler detaylı bir ısı yalıtım ve altyapı sistemlerini inceleme altına alarak en iyi raporu çıkarmaktadır. Bu rapor içerisinde A sınıfından G sınıfına kadar bina adına enerji tasarrufunu en iyi şekilde sağlayacak bir derecelendirme yapılır ve enerji kimlik belgesi üzerine eklenir. Yani enerji kimlik belgesini elde edebilmek için öncelikle ısı yalıtım sistemleri binalara bu kriterler bazında uygulanmalıdır.

Güvenilir Bir Firma Bünyesinde Enerji Kimlik Belgenizi Alabilirsiniz

Bu alanda uzman olan mühendislerimiz kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde aldığımız yetki dahilinde binanıza siz ne zaman isterseniz tam teçhizatla birlikte geliyor ve profesyonel bir hizmet altında ısı yalıtım sistemlerinin enerji tasarrufunu ne şekilde sağladığını en doğru derecelendirme altına alarak bu kapsamda mühendislerimizin çıkardığı rapor ile Bayburt enerji kimlik belgesi olarak sizlere iki nüsha halinde posta ya da Kargo yoluyla ulaştırmaktayız. Üstelik en uygun fiyatları sizlere sunarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmak suretiyle enerji kimlik belgenizi bugüne kadar sağladığımız referanslar sayesinde güvenilir bir şekilde sunuyoruz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

BAYBURT ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

BAYBURT İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI
BAYBURT İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN