BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Batman Enerji Kimlik Belgesi

Enerji kategorisinde çıkarılan kanunla birlikte, zorunlu hale gelen enerji kimlik belgesi, 1 Ocak 2011 tarihinden sonra yapılan yeni binalarda, A, B, C sınıfı olmak üzere, alınması zorunlu belgelerdendir. C sınıfının altında enerji kimlik sınıfına giren yeni binalara, ruhsat verilmemektedir. Batman enerji kimlik belgesi çalışmalarında, binanın elektriği, suyu, ısınması, soğuması, sera gazı salımı ve ısı yalıtımı gibi özellikler, tek tek incelenir. Bu kategorilerde, binanızın özelliğine göre, bu belgenin sınıfı ortaya çıkacaktır.

Bu Belge Neden Gerekli?

5627 sayılı kanunla birlikte, 2011 yılından sonra yapılan bütün binalar için EKB alımı, zorunlu hale gelmiştir. Kanunen zorunlu hale gelen Batman enerji kimlik belgesi alım işlemleri, Yenilebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından tayin edilen SMM belgeli mühendis ve mimarlar tarafından yürütülmektedir. Apartmanların incelenmesine bizzat gelen bu yetkililer, tam bir inceleme yapar ve belgenin sınıfını belirler. Enerji tasarrufu ile faturalarınız çok daha düşük gelecektir. Gelecek nesiller için, enerji krizi ile mücadelede, son derece etkili bir çözüm olacaktır.

Tasarruflu binaların çoğalması ile birlikte, enerji tasarrufunda ciddi bir çıkış yakalanacaktır. Buzdolabı ve çamaşır makinelerindeki A enerji uygulamasının binalara uygulanmış versiyonu olan Batman enerji kimlik belgesi çalışmaları, binanızın değerini artıracaktır. Bu gün için A sınıfı enerji kimlik belgesine sahip olan bir bina, en tasarruflu enerji özelliklerine sahip olacaktır. Bu durumda, binanızın gayrimenkul değeri de yükselecektir.

Batman Enerji Kimlik Belgesi

Belgenin Avantajları ve Özellikler

Halkımız tarafından enerji kimlik belgesi çalışmaları kategorisinde, ısı yalıtımının yapılmasının yeterli olacağı zannedilmektedir. Ancak, durum bundan ibaret değildir. Batman enerji kimlik belgesi çalışmalarında, binanın havalandırması, kullanım suyu, aydınlanma enerjisi, ısınma enerjisi, soğuma enerjisi, yalıtım özellikleri ve CO2 salınımı gibi kategorileri incelenmektedir. Bu alanlarda yapılan inceleme ile belgenin sınıfı belirlenir. 50 metre kareden fazla olan bütün mekanlar için ( ahırlar, seralar, büyük fabrikalar ve şehir dışında belediyeye bağlı olmayan yerler hariç) zorunlu hale gelmiştir. Öncelikle faturalarınız, hatırı sayılır şekilde düşecektir.

Ülke genelindeki ciddi enerji krizine karşı çözüm konusunda, ciddi çözüm oluşacaktır. Bu konuda yapılan bütün çalışmalar, enerji krizinin ortadan kaldırılması içindir. Bu belgenin çıkarılmasının diğer bir faydası ise, emlak değerinin yükselmesidir. Daireyi satacağınız zaman, enerji kimlik belgesi derecesi A olursa, normalden çok daha yüksek fiyata satabilirsiniz. 2011 yılından önce yapılan binalarda, G sınıfına kadar belge alınabilmektedir. Bu tarihten önce yapılan binalarda yapacağınız tamirat ve bakım işlemleriyle, enerji kimlik belgesi sınıfını yükseltebilirsiniz. Bu durumda, hem binanızın değeri yükselir hem de sizin faturalarınız düşer. Her iki durumda da, karlı olan sizsiniz.

Enerji bakanlığı tarafından yürütülen bu çalışmalarla, enerji tasarrufuna sahip olan binalara sahip olacağız. Gelecek yıllarda meydana gelebilecek ciddi enerji krizlerine karşı, en etkili tedbirlerden biri olan enerji kimlik belgesi çalışmaları, başarılı sonuçlar vermektedir. Enerji kimlik belgesi alım işlemlerinde, mühendisler ve mimarlar, bizzat mekanlarınızı kontrol edecektir. Bu belgede, sağ tarafta binanın resmi veya planı, sol tarafta, binanın kimlik bilgileri, alt kısımda, incelenen enerji sınıfları ( havalandırma, aydınlanma, ısınma, yalıtım, soğuma, CO2 salımı vb.) bulunmaktadır. İncelemeyi yapan mimar ve mühendisler, belgenin alt kısmını onaylamaktadır. Yenilebilir Enerji Genel Müdürlüğü, bu işlemleri yürüten mercidir. Bakanlığın onaylaması ile birlikte, binanınız Batman enerji kimlik belgesi hazırdır.

Batman Enerji Kimlik Belgesi

Yapılan bütün incelemeler sonunda, belgenin sınıf kısmına, belgenin sınıfı yazılır. Enerji konusunda meydana gelen ciddi sorunların, tamamen ortadan kaldırılması için, bu gibi köklü çözümler gereklidir. İnsanların tasarruf yapması ile tasarruflu araçların kullanılması çok farklıdır. Bu gün için enerji kategorisinde ciddi tasarruf çalışmaları, tasarruflu araçlarla mümkündür. Binalar, apartmanlar ve diğer mekanlar, ülke enerjisinin en çok harcandığı yerlerdir. Buralarda yapılacak ciddi bir Batman enerji kimlik belgesi tasarruf çalışması, enerji konusunda ciddi çözümleri beraberinde getirecektir. Hatırı sayılır enerji tasarrufu ile ülke enerjisi rahatlayacaktır.

Bize Ulaşın, Yardımcı Olalım

Bu belge için firmamızı tercih edebilirsiniz. İnternet sayfamızdan, gereli bilgileri doldurduktan sonra, hemen size dönüş yapabiliriz. Telefonlarımızdan bize ulaşarak, belge hakkında bilgi alabilirsiniz. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın izni ile hareket eden firmamız, gerekli belgelere sahiptir. Kısa zamanda bu belgeyi çıkarmak istiyorsanız, firmamızın çalışmalarını tercih edebilirsiniz.

BATMAN ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

BATMAN İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BATMAN İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN