BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Bartın Enerji Kimlik Belgesi

Her geçen gün biraz daha yükselen inşaat sektörü ve artan ısınma sorunları nedeniyle ısı yalıtım sistemleri 2011 yılı kapsamında çıkarılan kanun bünyesinde tüm yaşam alanı olarak geçen binalara artık uygulama zorunluluğu getirildi. Devlet bu mantolama sistemlerini en iyi enerji tasarrufu sağlanması açısından doğru yapılıp yapılmadığına dair denetlemesi için ise enerji kimlik belgesi prosedürünü uygulamaya soktu. Nüfus oranı sürekli artan ve bununla beraber inşaat sektörü de genişleyen Bartın enerji kimlik belgesi de, yapılan ısı yalıtım sistemleri bünyesinde mutlaka çıkarılması gerekmektedir.

Enerji kimlik belgeleri neden önemlidir?

Ülke çapında artan nüfus ile birlikte hem çalışma alanları hem de yaşam alanları için gerekli olan ısınma ihtiyacı gün geçtikçe daha fazla artış göstermektedir. Bu da ülkenin yakıt konusunda dışı olan bağımlılığını daha fazla bir biçimde artırırken bireysel olarak da aylık şekilde gelecek faturalara yüklü miktarların yansımasına neden olmaktadır. Üstelik yaşam standardını da soğuk kış aylarında ve aşırı sıcak aylarda yaşanan ısınma problemleri yüzünden oldukça düşürür. Bunun önüne geçmek için ise 2011 yılında çıkarılan kanun artık tüm yaşam alanlarının bulunduğu bina ya da müstakil diğer noktalar için tüm ülke çapındaki şehirler ile birlikte ısı yalıtım sistemleri denetleme açısından Bartın enerji kimlik belgesi de çıkarılma zorunluluğu getirildi. Üstelik her yıl dengesi bozulan iklim nedeniyle yaşanan değişiklikler yüzünden kış ayları çok daha soğuk geçmekte ve yazıları dayanılmayacak derecede sıcaklıklara ulaşmaktadır. Fakat doğru yapılacak olan bir ısı yalıtım sistemi sayesinde yaşam alanlarının iç kısımları ısıyı kaliteli bir denge altında tutmaktadır. Bu da harcanacak olan yakıtın neredeyse yarı yarıya düşmesine olanak sağlamaktadır. Aynı şekilde Bartın enerji kimlik belgesi de bu yüzden çıkarılmakta ve kış aylarının soğuk geçtiği bu şehirdeki yaşam standardı çok daha üst seviyelere çıkarılmaktadır.

Bartın Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Çıkarılır?

2011 yılından bu yana artık bir zorunluluk haline getirmiş olan ısı yalıtım sistemleri, en doğru enerji tasarrufu sağlamak adına yaşam alanı olarak geçen tüm binalara uygulanmaktadır. Ardından alınacak olan, örneğin Bartın enerji kimlik belgesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde yetki verilmiş olan firmalar ile temasa geçilebilir. Buralardan gelecek olan ve alanında uzman Mühendisler ile diğer görev ve çalışanlar binaların ısı yalıtım sistemlerini detaylıca inceler ve bu kapsam içerisinde doğru bir rapor çıkarır. A harfinden G harfine kadar yapılan bir derecelendirme bünyesinde binanın en iyi ısınma kalitesini sağlayıp sağlamadığı ortaya çıkarılır ve buna göre bir sınıflandırma yapılarak enerji kimlik belgesi hazır edilir. O yüzden sıra ile ilk olarak ısı yalıtım sistemleri yaşam alanlarına uygulanmalı ve daha sonra yetki almış olan enerji firmaları ile iletişime geçilmelidir.

Enerji Kimlik Belgesi Hangi Kriterlere Bağlıdır?

Kanun kapsamında artık bir mecburiyet halini almış olan ısı yalıtım sistemleri, binanın konumu, genel yapısı ya da büyüklüğü ile çevreden almış olduğu soğukluk veya aşırı sıcaklık noktasında bu kriterler baz alınarak A ile G sınıf arasında bir derecelendirme yapılarak Bartın enerji kimlik belgesi çıkarılır. 2011 yılından önce yapılmış olan binalara eğer bu mantolama sistemleri uygulanmazsa o zaman cezayı yaptırımlar gelmektedir. 2011 yılı sonrası yeni binalar adına da ısı yalıtım sistemlerinin yapılmadığı yaşam alanlarına oturma ile çalışma izni verilmemektedir. Bu kimlik belgeleri 10 yıl süreyle geçerliliğini korur. Bu süre içerisinde belirli zamanlarda eğer bir denetleme tekrar yapılırsa enerji kimlik belgesinin gösterilmesi yeterli olacaktır.

Bartın Enerji Kimlik Belgesi

Profesyonel Bir Hizmet İle Enerji Kimlik Belgenizi Bizden Alabilirsiniz

Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlığınca yetki almış olan firmamız, yasal prosedürler kapsamında binanız ya da müstakil evinizin adresine kısa bir süre içerisinde gelerek tüm alt yapı ile ısı yalıtım sistemleri detaylı olarak alanında uzman mühendislerimiz tarafından incelenmekte ve bu bağlamda en doğru rapor çıkarılmaktadır. Daha sonra firmamıza ulaşan bu rapor kapsamında Bartın enerji kimlik belgesi hazırlanarak sizlere farklı seçenekler altında Kargo ya da posta yolu ile gönderilmektedir. İki nüsha halinde hazırlanan enerji kimlik belgelerinin biri bina sahibine verilir. Diğeri ise binanın kapısına asılarak bu yaşam alanının ısı yalıtım sistemlerince korunduğu gösterilir.

BARTIN ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

BARTIN İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BARTIN İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN