BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Artvin Enerji Kimlik Belgesi

Dünya üzerinde, nüfus artmaktadır ve bu nüfusun enerji ihtiyacı da, günden güne artmaktadır. Durum böyle olunca, enerji konusunda sorunlar meydana gelmeye başlamıştır. Ülkemizde de, yakın zamanda meydan gelen ülke genelindeki elektrik kesintisi, bu sorunun boyutlarını gözler önüne sermiştir. Enerji krizinin ciddi bir şekilde artması ile birlikte, Enerji Bakanlığı öncülüğünde, Artvin enerji kimlik belgesi çalışmaları yürütülmeye başlamıştır. Vatandaşlar arasında, enerji kimlik belgesi, sadece yalıtım yaptırma olarak algılanmıştır. Ancak, yalıtım yaptırma işleminin yetersiz olduğu bilinen bir gerçektir. Bununla beraber, 5627 sayılı kanun hükmünde karar name ile bütün binalar için ekb çalışması zorunlu hale getirilmiştir.

Artvin Enerji Kimlik Belgesi

EKB Çalışmalarının Önemi Nedir?

Apartmanlarda, gökdelenlerde, villalarda ve benzeri bütün mekanlarda zorunlu hale getirilen enerji kimlik belgesi çalışmaları, ülkemizin bütün enerji konularında her hangi bir krizle karşılaşmamak için yapılmaktadır. 50 metre kareden büyük olan bütün mekanlar için ( tarımla ilgili binalar, büyük şehre bağlı olmayan yerler, büyük imalat haneler hariç) Artvin enerji kimlik belgesi çıkarılmasıyla, ülkemizde olası enerji krizinin önünü geçilmeye çalışılmaktadır. İnşaat sektöründe köklü adımlarla, kalite artırılmıştır. Binaların enerji bakımından en üst düzey özelliklere sahip olması için, en köklü çalışmalarda biri de, Artvin enerji kimlik belgesi çalışmalarıdır. Kalıcı olan ve enerji ile ilgili sorunlara etkili sonuçların meydana gelmesini sağlayan ekb çalışmaları, çocuklarımız için rahat bir gelecek hazırlamak içindir. Bu konuda ciddi adımların atılması ile büyük bir başarı elde edilmiştir.

EKB Çalışmalarının Faydaları ve Nitelikleri Nelerdir?

Bu belgeyi çıkardığınız zaman nasıl bir avantaja sahip olabiliriz? Bu belgeyi çıkarmakla kazancımız ne olabilir? Enerji kategorisinde diyebiliriz ki, en köklü çalışmalardan biri enerji kimlik belgesi çalışmalarıdır. İnsanların tasarruf yapması iyi bir şeydir. Ancak bütün insanlar tasarruf yapmaz. Kullandığınız cihazın tasarruflu olması, size ciddi kazanımlar oluşturacaktır. Tıpkı, beyaz eşyalarda olduğu gibi. Beyaz eşyalarda A sınıfı veya B sınıfı ayrımı, enerji tasarruf özelliklerini göstermektedir. Bu özelliğin binalara uygulanması ile birlikte, A sınıfı enerji harcayan bir binaya sahip olabilirsiniz. A enerji özelliklerine sahip olan binalar, aynı zamanda, binada oturanların faturalarının düşük gelmesine yardımcı olacaktır. Emlak piyasasında da, yine enerji tasarrufuna sahip olan binalar, değeri daha yüksektir. Basit bir şekilde söyleyecek olursak, bu gün, ısı yalıtımı olan binaların fiyatları, ısı yalıtımı olmayan binalara göre daha değerlidir. Ancak, Artvin enerji kimlik belgesi çalışmaları sadece ısı yalıtımı işlemi değildir.

Bu belge, YEGM (Yenilebilir Enerji Genel Müdürlüğü) tarafından görevlendirilen, SMM belgesine sahip mühendisler tarafından çıkartılmaktadır. Bu mühendis veya mimarlar, binanızda etraflıca bir inceleme yaparlar ve size Artvin enerji kimlik belgesi verirler. Bu belgede, evinizin planı veya evinizin resmi, evinizi tanıtan bilgiler, aydınlanma, ısınma, soğuma, kullanım suyu, CO2 salım miktarı ve ekb sınıfı bölümleri bulunmaktadır. Alt kısımda da onay kutuları vardır. Tam anlamıyla binanızın nüfus cüzdanı olan bu belge ile binanızın kalitesini tescillemiş olursunuz. Özellikle bina satış işlemleri esnasında, bu belge ile söylediğiniz artı özellikler belgelenmiş olacaktır. A,B,C sınıfı uygulaması, 1/1/2011 tarihinden sonra yapılan binalarda uygulanmaktadır. Bu uygulamada, A, B veya C sınıfına girmeyen binalara belediye ruhsat vermemektedir. Bu tarihten önce yapılan bütün binalar ise, 'eski' olarak kabul edilmektedir. Bu binalardaki sınıflandırma sıralaması, A ile G arası olarak belirlenmiştir. Eski binalarda, aydınlanma, kullanım suyu, ısınma ve soğuma enerjisi, havalandırma ve benzeri alanlarda yapacağınız iyileştirmeler, evinizin ekb sınıfının yükselmesine yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, binanızın değeri artacaktır. Bu işlem için işin uzmanlarını tercih etmeniz yeterlidir.

Artvin Enerji Kimlik Belgesi

Kısa Zamanda EKB İşlemleriniz Tamamlıyoruz?

EKB (enerji kimlik belgesi) çalışmalarında, sizin için en hızlı ve en etkili yöntemleri tercih eden firmamız, kısa zamanda bu belgeyi çıkartmaktadır. Konusunda uzman personeli ile ve etkili çalışma yöntemleriyle, kolay bir şekilde Artvin enerji kimlik belgesi çıkarmaktayız. Gerekli olan bütün çalışma izinlerine sahip olan firmamız, güven içerisinde ve garantili olarak, kısa zamanda enerji kimlik belgesi çıkarma işlemlerini bitirmekteyiz. Gelecek nesillere, 'az yakan' binalar bırakmak istiyorsak, yapmamız gereken şey, en kısa zamanda enerji kimlik belgesi çıkarma işlemlerine başvuru yapmaktır. Firma sitemizden, bizimle irtibata geçerek, detaylı bilgi alabilirsiniz. En kısa zamanda, ekb işlemlerinizi çözüme kavuşturmaktayız.

ARTVİN ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU 

 

ARTVİN İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

ARTVİN İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN