BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Ardahan Enerji Kimlik Belgesi

Günümüzde yaşanan zorlu iklim şartları nedeniyle 2011 yılındaki kanun kapsamında geçerliliğini sağlayan ısı yalıtım sistemlerinin yapılma ve bunları denetleyecek olan enerji kimlik belgelerinin çıkarılma zorunluluğu sayesinde, birçok farklı avantaj yakalanmaktadır. İnşaat sektörünün güçlü olduğu ve nüfusun her geçen gün biraz daha arttığı Ardahan enerji kimlik belgesi adına da yaşam alanı olarak geçen binalar için mantolama sistemlerinin denetlemesi açısından artık mutlaka alınma zorunluluğu getirilmiş durumdadır.

Enerji Kimlik Belgesi Ne İçin Gereklidir?

Gün geçtikçe artan ısınma problemleri kapsamında Sanayi alanları, yaşam alanları ve diğer tüm iş yerleri adına ısı yalıtım sistemleri, 2011 yılında yürürlüğe sokulan kanun ile artık bir mecburiyet halini aldı. Bu sayede tüm yıl boyunca soğuk kış ayları ve aşırı sıcak aylarında ısınma konusunda yaşam standardı kaliteli bir seviye çıkarılırken, Ardahan enerji kimlik belgesi gibi diğer tüm şehirlerde alınacak olan bu belge ile ısı yalıtım sistemlerinin denetimi düzenli bir şekilde belirli aralıklarla yapılabilecektir. Baz alınan tüm kriterler içerisinde ısınma konusunda en iyi enerji tasarrufu sağlayacak olan, mantolama sistemlerini yaptırmış tüm yaşam alanı olarak geçen yerler, bu sayede kontrol altında tutulacak ve eğer 2011 yılında çıkarılan kanundan sonraki binalar bu uygulamaya uymamışsa, iskan alamama problemiyle karşı karşıya kalacaktır.

Ardahan Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi İçin Hangi Kriterler Baz Alınır?

Sürekli olarak daha zor bir hale gelen iklim şartları, ısınma sorunlarını da yanında getirmektedir. Bu yüzden aylık olarak yakıt bakımından gelecek faturalar her geçen yıl biraz daha artış göstermektedir. Bu durum bireysel olarak başlayarak bağlantılı bir şekilde ülke ekonomisine büyük bir zarar vermekte ve dışa olan bağımlılığı her geçen gün yakıt açısından biraz daha arttırmaktadır. 2011 yılında çıkarılan kanun kapsamında henüz yeni yeni kontrol altına alınan mantolama sistemleri, Ardahan enerji kimlik belgesi olarak çıkarılan belgeler sayesinde denetlenmeye başlamış durumdadır. Bu denetleme içerisinde alınan bazı kriterler bulunmaktadır.

Yaşam alanı olarak geçen her bina için büyüklüğü, yapısı ve konumu dikkate alınarak ne gibi bir ısı kalitesine sahip olmalı ve bu bağlamda enerji tasarrufu sağlamalı, enerji kimlik belgesi kapsamında kontrol altında tutulmaktadır. Binaların aldığı Rüzgar ya da çevresinin açıklığı da yine A ile G arasında yapılan derecelendirme kapsamında enerji kimlik belgesine yazacak olan sınıflandırmayı belirlemektedir. O yüzden İnşaatın sürekli olarak arttığı bu şehir kapsamında Ardahan enerji kimlik belgesi de doğru yapılmış bir ısı yalıtım sistemleri bünyesinde anlaşma sağlanan enerji firmaları ile mutlaka alınmalıdır.

Ardahan Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Nereden Alınır?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, tüm yaşam alanı olarak geçen binalar için yapılması artık kanun kapsamında bir mecburiyet halini almış olan ısı yalıtım sistemlerini en doğru şekilde denetlenmesi için bazı enerji firmalarına bu konuda yetki vermiş durumdadır. Bina sahibi ya da yöneticilerin yaptırdıkları mantolama sistemlerinden sonra bu firmalar bünyesinde yapılacak olan anlaşma ile Ardahan enerji kimlik belgesi belli bir takım incelemeler doğrultusunda hazır edilmektedir. Çıkarılan bu enerji kimlik belgelerinin 10 yıllık bir süresi bulunmaktadır. Bu süre içerisinde bakanlık bünyesinde belirli zamanlarda yapılacak olan denetimlerde, enerji kimlik belgelerinin binalar için en doğru ısı yalıtım sistemlerinin yapıldığını kanıtlamak adına göstermek yeterli olacaktır. Aylık olarak faturalara yakıt bakımından yansıyacak oldukça düşük fiyatlar da bireysel ve ülke çapında refah bir toplum adına en büyük katkılardan birini sağlamaktadır.

Enerji Kimlik Belgenizi Güvenle Bizden Temin Edebilirsiniz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın yetki verdiği şirketler arasında yer alan firmamız bünyesinde, sizlere bu konuda en iyi hizmeti sunmaktayız. Şimdiye kadar sağladığımız güçlü referanslarımız bünyesinde ve alanında uzman mühendislerimiz ile binanıza çok kısa bir süre içerisinde gelerek en doğru incelemeyi yapmakta ve raporu çıkarmaktayız. Daha sonra Ardahan enerji kimlik belgesi adına firmamıza gelen rapor doğrultusunda ısı yalıtım sistemlerinin en iyi enerji tasarrufunu sağladığı, A ile G sınıfı arasında yapılan derecelendirme kimlik belgesi üzerine yazılır. İki nüsha halinde bina yöneticisi ya da sahibine enerji kimlik belgesi adrese posta veya kargo yolu ile gönderilir. Güvenilir bir hizmet ve en uygun fiyatlar bağlamında bizimle hemen temasa geçebilirsiniz.

ARDAHAN ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

ARDAHAN İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

ARDAHAN İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN