BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Ankara Enerji Kimlik Belgesi

Yeni çıkan kanun tasarısı son dönemlerde oldukça tartışılmaya başlandı. Bu kanun tasarısı içerisinde birçok konuda düzenlemeler bulunmaktadır. Enerji kimlik belgesi ile ilgili yapılan yeni düzenleme sayesinde insanlar enerji kimlik belgesinin ne olduğunu az çok öğrenmeye başladı. Kısaca özetlemek gerekirse Ankara enerji kimlik belgesi, yeni yapılan binalarda kullanılan tüm enerjilerin hangi kalitede olduğunu gösteren belgedir.

Yani binada kullanılan elektrik, doğal gaz veya beyaz eşyaların ürettikleri enerji kalitesinin ne olduğunu gösteriyor bu belge. Bu belge sayesinde binaların hangi tür enerji ürettikleri tespit edilmekte ve enerji dağılımı ona göre sağlanmaktadır. Enerji kimlik belgesi konusu yeni kanun sayesinde televizyonlarda sık sık gündeme geliyor. Özellikle insanların büyük bir çoğunluğu henüz Ankara enerji kimlik belgesi adını dahi duymuş değiller. Onların bilinçlenmesi için bu tür kanun tasarılarının arttırılması gerekiyor. Binalarda kullanılan güneş enerjisi sistemlerinin hangi kalitede olduğu da bu belgelerde yer almaktadır.

Ankara Enerji Kimlik Belgesi

ENERJİ KİMLİK BELGESİ NEDEN GEREKLİDİR?

Enerji kimlik belgesinin ne olduğunu öğrenen insanlar bunun ne için gerekli olduğu konusunda da merak içindeler. Her şeyden evvel yukarıda da bahsettiğimiz gibi yeni kanun tasarısında Ankara enerji kimlik belgesi yer alıyor. Bu tasarıda yer alan yeni düzenlemeye göre artık yeni yapılacak tüm binaların en azından C sınıfı enerji belgesine sahip olmaları zorunlu hale getiriliyor. Bu da demek oluyor ki artık C sınıfı altında kalan binalar Ankara enerji kimlik belgesi sahibi olamayacak ve bu binalar tekrar iyileştirmelerden geçirilecek.

Bilindiği üzere Ankara enerji kimlik belgesi A'dan başlıyor ve G'ye kadar farklı sınıflandırmalara tabi tutuluyor. Eskiden bu tüm sınıflarda bina yapımına müsaade ediliyordu fakat artık yeni düzenleme ile en az C sınıfı enerji kimlik belgesine sahip olmayan binalara ruhsat izni verilmiyor. Bu da bu enerji kimlik belgesinin ne kadar önemli olduğunu anlamamıza yetiyor. Bu kimlik belgesi olmadan herhangi bir imar izni almamız mümkün değildir. Mühendisler ve mimarlar bina işine girişmeden önce enerji kimlik belgesi de almak zorundalar.

ENERJİ KİMLİK BELGESİNİN AVANTAJLARI

Enerji kimlik belgesi almış olan bir bina yapım işiyle uğraşan kişi veya firma artık o binayı bitirmek ve ondan gelir elde etmek için herhangi bir izin almaya ihtiyaç duymaz. Enerji kimlik belgesinde binada kullanılan enerjilerin kaliteleri yazdığı için binada daire almayı düşünenler için de çok büyük bir kolaylık olacaktır. Binada A sınıfı bir enerji kullanımı varsa bu o binanın doğal afetlere, yangına ve diğer elde olmayan tehlikelere karşı oldukça dayanıklı olduğunu gösterir. Özellikle son dönemlerde yaz aylarında binalarda çıkan yangınların ana nedeni kalitesiz enerji kullanımıdır.

Binada kalitesiz bir enerji kullanıldığı için o binada yangın çıkma ihtimali de fazladır. Yaz aylarında da havalar bir hayli ısındığı için yangınlar kaçınılmaz oluyor. Enerji kimlik belgesinin bir diğer önemli avantajı ise bu belge sayesinde binanızın değeri artacak ve binanızı çok karlı fiyatlara satabileceksiniz. Binada kullanılan enerjinin A kalite olduğunu öğrenen bir zengin muhakkak sizin binanızda oturmayı daha güvenli bulacaktır ve tercihini de bu yönde gerçekleştirecektir.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ NASIL ALINIR?

Enerji kimlik belgesi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra sıra geldi bu belgeyi nerede alacağınız konusuna. Bu belgeyi güvenli ve bakanlık onaylı belge veren sitelerden alabilirsiniz. Bizim sitemiz de tamamen bakanlığın kriterlerine uygun ve bakanlık onaylı Ankara enerji kimlik belgesi vermektedir. Bu belgeleri almak için yapmanız gereken tek şey sitedeki iletişim bölümünden bizimle irtibata geçmektir. Size kısa bir süre içerisinde gerekli olan işlemleri anlatacağız ve mümkün olan en kısa süre içerisinde binanızı temsil edecek sınıfı enerji kimlik belgesi vereceğiz. Binanızda kullandığınız enerjinin hangi kalitede olduğunu gösterir bu belge resmi belge niteliğinde olup her yerde geçerliliğe sahip olacaktır.

Bu belge sayesinde satışlarınızda ciddi artışlar olacak ve müşteri perspektifiniz bir hayli gelişecektir. Sitemiz bu belgeyi almak isteyenlere gerekli tüm kolaylıkları sağlamaktadır. Ödemeler taksitlendirilerek de yapılabilmektedir. Belgeyi almayı gerçekten düşünüyorsanız kısa bir süre içerisinde size yardımcı olabiliriz. Derhal enerji kimlik belgesi alma konusunda bizimle irtibat kurabilirsiniz.

ANKARA ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

ANKARA İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

ANKARA İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN