BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

EKB Başvuru Formu

Aksaray Enerji Kimlik Belgesi

Gün geçtikçe yükselen inşaat sektörü ve ısınmaya olan ihtiyaç nedeniyle bu konuda tüketim sürekli olarak artmaktadır. Bu da hem bireysel olarak faturaların daha yüksek miktarlarda gelmesine aynı zamanda ülke çapında da dışa olan bağımlılığın artmasına neden olmaktadır. O yüzden yaşam alanı olarak geçen tüm binalar adına yapılacak olan ısı yalıtım sistemleri için enerji kimlik belgeleri, 2011 yılında çıkarılan yasa gereği artık alınmak zorundadır. Tüm şehirlerde olduğu gibi Aksaray enerji kimlik belgesi de bu şehirde artan nüfus oranına bağlı olarak yükselen binalar için alınması artık bir mecburiyet haline gelmiş durumdadır.

Enerji Kimlik Belgesinin Önemi Nedir?

Sanayi alanları ve diğer birçok değişik iş yerleri ile birlikte binalar ve müstakil evler adına inşa edilen yerler için ısınma problemleri iklim değişikliğinin de etkisi ile birlikte kendisini daha önemli bir biçimde göstermeye başlamış durumdadır. Özellikle soğuk kış aylarının artık daha sert geçmesi, aylık olarak faturaları yüksek miktarların yansımasına neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek ve hem kişisel hem de ülke ekonomisi adına ısınma ihtiyaçlarını en aşağı seviyeye çekmek için mantolama sistemleri 2011 yılında çıkarılan kanun kapsamında tüm yaşam alanı olarak geçen binalar için artık bir zorunluluk haline getirildi. Bu sayede ısı yalıtım sistemleri enerji tasarrufu konusunda önceki zamanlara göre neredeyse yarı yarıya düşürülen fatura tutarları eşliğinde ay sonuna yansımaktadır. Bunları denetleyecek olan bir sistemin de olması gerektiği için ve her binanın bu sistemleri yapmış olduğunun kanıtı sayılması adına Aksaray enerji kimlik belgesi ile birlikte ülke çapındaki diğer tüm şehirler için uygulanmaktadır.

Aksaray Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Neden Gereklidir?

2011 yılı kapsamında yasa olarak çıkarılan ısı yalıtım sistemlerinin yapılması adına kanun ile birlikte Aksaray enerji kimlik belgesi bu şehir için artık bir mecburiyet halini aldığı biliniyor. Bu zorunluluğun temel sebebi ise iki farklı durum ile anlatılabilir. İlki tüm yıl boyunca yaşam alanı olarak geçen bütün binaların enerji tasarrufu sağlaması ve aynı zamanda yaşam kalitesinin daha üst seviyelere çekilmesi için uygulanan bir işlem olmasıdır. İkincisi ise elbette bu yasa kapsamında devletin tüm binaları denetlemesi ve ısı yalıtım sistemlerinin yapılıp yapılmadığına dair kontrol etmesidir. Bunu sağlayacak olan da tıpkı bu şehir binalarına çıkarılacak olan Aksaray enerji kimlik belgesi gibi bütün yaşam alanları için hazırlanan bu belgedir. Üstelik 10 yıllık bir süreci kapsayan ve bu zaman zarfında kullanılabilen bu kimlik belgeleri, ileriki dönemler içerisinde eğer herhangi bir denetleme yapılırsa Enerji Kimlik Belgesi gösterilerek binanın ısı yalıtım sistemi kapsamında olduğu kolayca anlaşılabilir.

Enerji Kimlik Belgesi Alımı İçin Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikle tüm binalar için mantolama sistemlerinin, binaların ihtiyaç duyduğu enerji tasarrufunu en iyi şekilde sağlayacak biçimde yapılması gerekmektedir. Bu ise bir takım kriterlere bağlı olarak gerçekleştirilir. Binanın büyüklüğü, yapısı ya da bulunduğu çevresel faktörler göz önüne alınarak bina adına istenen en iyi enerji tasarrufu sağlamak suretiyle Isı yalıtım sistemleri montajı yapılır. Doğru bir şekilde hazır edildikten sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde yetki kalmış olan enerji firmaları ile iletişime geçerek bina ya da müstakil evler için yapılan kontroller sonucunda Aksaray enerji kimlik belgesi bu firmalar bünyesinde çıkarılır. Yapılan denetimler sonucunda elektrik altyapısı ile birlikte tüm ısı yalıtım sistemleri detaylı bir incelemeden geçer ve bu kapsamda doğru bir rapor çıkarılır. Binaların gerekli olan enerji tasarrufunu sağlayıp sağlamadığına dair A ile G sınıfı arasında bir derecelendirme yapılır ve bu durum enerji kimlik belgesi üzerine yazılır. Bu da binanın en doğru enerji tasarrufunu sağladığını gösteren bir kanıt olarak 2 nüsha halinde bina yöneticisi ya da sahibine verilir.

Aksaray Enerji Kimlik Belgesi

Profesyonel Bir Hizmet Kapsamında Enerji Kimlik Belgenizi Bizden Alabilirsiniz

Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlığınca yetki dâhiline alınmış olan firmamız bünyesinde bulunan ve bu alanda şimdiye kadar birçok binaya en doğru raporu sunan uzman mühendislerimiz ile adresinize dilediğiniz zaman geliyor ve profesyonel bir inceleme yapıyoruz. Bu incelemenin ardından mühendislerimizce çıkarılan rapor firmamıza ulaşıyor ve Aksaray enerji kimlik belgesi olarak iki nüsha halinde sizlere yasal bir prosedür kapsamında kargo ya da posta yolu ile bir iki gün içerisinde gönderiliyor.

AKSARAY ŞUBEMİZİN HARİTA KONUMU

 

AKSARAY İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

AKSARAY İLİ İÇERİSİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇE HARİTASI

BİZDEN TEKLİF ALIN